W Wolfenstein III deweloperzy chcą poeksperymentować

Nadal jednak zostaną w gatunku pierwszooosobowych strzelanek.

@ 29.05.2018, 22:53
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

W Wolfenstein III deweloperzy chcą poeksperymentować

Wolfenstein: The New Order to jeden z najlepszych FPS-ów ostatnich lat - to nie ulega żadnej wątpliwości. Zeszłoroczna odsłona serii, Wolfenstein 2: The New Colossus, choć również bardzo dobra, nie była już tak porywająca i oryginalna jak pierwowzór. W przypadku "trójki" deweloperzy skłonni są do tego, by poeksperymentować.

"Swoboda zabawy jest dla mnie, osobiście, jako gracza i twórcy, bardzo interesująca", powiedział Andreas Öjerfors ze studia Machine Games. "Osobiście chciałbym iść tą drogą".

Co to oznacza dla nas, graczy? Ano to, że deweloperzy chcieliby trochę poeksperymentować z formułą, jaką zaproponowali nam w "jedynce".

"Nie dlatego, że to konieczne, ale dlatego że chcielibyśmy to zrobić inaczej. To nasza trzecia gra z cyklu Wolfenstein. Jeśli będziemy kontynuować, pobawimy się trochę formułą, zrobimy coś, co nas interesuje".

Co ciekawe, twórcy nie zamierzają w tym przypadku rezygnować z kamery umieszczonej w oczach głównego bohatera gry.

"Jesteśmy specjalistami od strzelanek pierwszoosobowych. To nasza główna zasada, jako Machine Games. Cokolwiek robimy, nawet gdybyśmy zrobili Tetris 2, Tetris 2 byłby pierwszoosobowym shooterem".

Czekamy w takim razie z niecierpliwością na trzecią odsłonę serii Wolfenstein. Zakończenie "dwójki" sugeruje, że to jeszcze nie koniec perypetii B.J.a.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   13:29, 30.05.2018
Oby tylko nie przesadzili z tym eksperymentowaniem.