Terraria: Otherworld - kontynuacja anulowana po 3 latach produkcji

Mimo długiego procesu developingu, tytuł nie spełniał oczekiwań twórców.

@ 14.04.2018, 19:18
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Terraria: Otherworld - kontynuacja anulowana po 3 latach produkcji

Terraria to popularna gra sandboksowa 2D, nad której kontynuacją trwały od przeszło 3 lat intensywne prace. Niestety projekt do dziś nie spełniał oczekiwań, więc postanowiono go anulować.

Poinformowali o tym sami twórcy ze studia Re-Logic. Powodem jest brak zadowalającej jakości, mimo długich prac. Deweloperzy zadecydowali, by zaprzestać dalszej produkcji, ponieważ skupienie się na dalszym rozwoju Terraria: Otherworld negatywnie wpływało na powstawanie innych projektów, z którymi najwyraźniej wiązane są większe nadzieje.

Terraria: Otherworld od samego początku była problematycznym projektem. Wczesna wersja gry nie sprostała oczekiwaniom testerów, w efekcie tytuł został na przestrzeni kolejnych miesięcy gruntownie przebudowany. Najwidoczniej jednak prace nie poszły w dobrym kierunku, czego efektem jest dzisiejsza wiadomość.

Pierwsza Terraria została przyjęta bardzo ciepło przez graczy i jest jednym z popularniejszych tytułów na platformie Steam. Aż 97% z około 166 tysięcy recenzji graczy wyraża się pozytywnie na temat tego tytułu. Poprzeczka postawiona przed kontynuacją była więc zawieszona bardzo wysoko i wychodzi na to, że okazała się ona nie do przeskoczenia. Warto dodać, że pierwowzór wciąż jest regularnie aktualizowany i wstrzymanie prac nad kontynuacją nie wpłynie na jego rozwój.


Sprawdź także:
Terraria

Terraria

Premiera: 16 maja 2011
PC, PS3, XBOX 360, PSV, MOB, WIIU, DS3

Terraria to niezależna, dwuwymiarowa gra typu sandbox, w której jedynym celem jest dotarcie do piekła, jednak nie on sam stanowi meritum rozgrywki. Zabawa polega na od...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?