Surviving Mars - city builder w kosmosie na premierowym zwiastunie

Gra od twórców cyklu Tropico.

@ 15.03.2018, 17:02
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Dziś debiutuje najnowsza strategia studia Haemimont Games, znanego głównie z cyklu Tropico. Mowa tu o Surviving Mars, które właśnie otrzymało swój premierowy zwiastun, widoczny poniżej.

Surviving Mars to klasyczny city builder, którego akcja ma jednak miejsce na planecie Mars. Naszym zadaniem jest kolonizacja Czerwonej Planety, co z uwagi na panujące tam warunki, nie jest łatwym zadaniem. Zaczynamy od wysłania ekspedycji maszyn, które stworzą podstawy pod zasiedlenie obcej planety przez ludzi. Dopiero bowiem po zapewnieniu odpowiednich warunków do życia, w naszej bazie będą mogli zamieszkać pierwsi koloniści. 

Tytuł zbiera pierwsze noty, które okazują się pozytywne. Recenzenci są zgodni co do tego, że gra jest dość trudna i wymaga spędzenia pewnej ilości czasu na poznanie zasad i sposobów tworzenia pozaziemskiej bazy. Gdy jednak to opanujemy, rozgrywka zaczyna przynosić sporo frajdy, a zarządzanie naszą bazą na Marsie jest bardzo satysfakcjonujące. Poniżej pierwsze noty i obiecana zajawka, a naszej recenzji spodziewajcie się w przyszłym tygodniu.

  • The Games Machine - 9/10
  • Multiplayer.it - 8.5/10
  • Gamestar - 82%
  • Destructoid - 8/10
  • IGN - 7.8/10

Surviving Mars zadebiutowało na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   13:53, 17.03.2018
Oceny bardzo ładne. Sugestia taka do autorów newsów tego typu. Mogli byście pisać też na jakich platformach gry były testowane.