Powstają remastery trylogii Tomb Raider

Pierwsze trzy części w nowocześniejszej oprawie wizualnej.

@ 12.03.2018, 14:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Powstają remastery trylogii Tomb Raider

Pierwsze części cyklu Tomb Raider ograć można za sprawą usługi Steam. Nie działają one jednak natywnie, a z wykorzystaniem specjalnych emulatorów. Niebawem powinno się to zmienić.

Studio Realtech VR przygotowuje remastery trylogii Tomb Raider. Każdy działać ma w rozdzielczości 1080p, a także z płynnością 60 klatek na sekundę. Co ciekawe, zremasterowano wydania przeznaczone pierwotnie dla urządzeń mobilnych, a nie te z blaszaków sprzed lat.

Wydawcą pakietu jest firma Square Enix - właściciel praw autorskich do cyklu przygód Lary Croft. Na chwilę obecną nie znamy szczegółów przedsięwzięcia, ale wypada nastawić się na raczej skromną oprawę wizualną. Dużym plusem będzie na pewno wsparcie nowych kontrolerów do gier - o nie deweloperzy na pewno zadbają.

Daty premiery remasterów nie znamy, ale Realtech VR opracowało już dwie pierwsze gry, a teraz dłubią przy trzeciej. Jak tylko skończą, zestaw zadebiutuje na Steam, a być może również na GOG. Będzie on wpierał technologię OpenVR.

Poniżej prezentujemy materiały ukazujące postępy poczynione przy pierwszych dwóch częściach sagi.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?