BATTLETECH - premiera nowej gry twórców Shadowrun Returns w kwietniu

Firma Paradox Interactive ogłosiła, iż wyda nową grę ludzi odpowiedzialnych za Shadowrun Returns - BATTLETECH. Autorzy ze studia Harebrained Schemes zapowiedzieli też jednocześnie, że produkcja wyjdzie w kwietniu 2018 roku!

@ 28.02.2018, 09:08
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc

BATTLETECH - premiera nowej gry twórców Shadowrun Returns w kwietniu

Firma Paradox Interactive zapowiedziała właśnie, iż wyda nową strategię turową od ludzi odpowiedzialnych m.in. za wskrzeszenie Shadowruna z 2013 roku, a więc studia Harebrained Schemes!  BATTLETECH oparte na uniwersum MechWarrior została sfinansowana podczas kampanii na platformie Kickstarter jeszcze w 2015 roku. Ogłoszono jednocześnie, że została ustalona finalna premiera, zaplanowana na kwiecień tego roku!

Z okazji określenia nieco bardziej dokładnej daty wydania niż enigmatyczny "przyszły rok", do sieci trafił pierwszy z trzyczęściowej miniserii dzienników dewelopera oraz wystartowała sprzedaż przedpremierowa za pośrednictwem Steama - BATTLETECH dostępne jest w cenie 142 złotych.

O grze opowiadają Jordan Weisman (główny producent), Mitch Gitelman (dyrektor studia) oraz Mike McCain (producent wykonawczy). Autorzy opisują ją jako pierwszą współczesną strategię turową z Mechami w rolach głównych, wśród zalet wymieniając m.in. nieprzewidywalność pola walki związaną z szerokim wachlarzem umiejętności gargantuicznych "robotów", a także możliwość destrukcji otoczenia. Jordan Weisman, dyrektor Harebrained Schemes i twórca świata BATTLETECH mówi:

(...) Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, by dostarczyć taktyczne "mechowe" doświadczenie, które zachwyci wieloletnich graczy i zaintryguje nowych fanów niezainteresowanych jeszcze uniwersum MechWarrior. (...).

BATTLETECH zadebiutuje w kwietniu tego roku wyłącznie na komputerach osobistych oraz Mac.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?