SEGA usuwa demo Yakuza 6 z PS Store

Wersja demo pozwalała odblokować dostęp do pełnej gry.

@ 28.02.2018, 01:37
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps4

SEGA usuwa demo Yakuza 6 z PS Store

Firma SEGA poinformowała o konieczności usunięcia wersji demonstracyjnej gry Yakuza 6: The Song of Life. Powodem jest pewien błąd, pozwalający uzyskać przez demo dostęp do pełnej wersji tytułu.

"Przepraszamy, ale jesteśmy zmuszeniu usunąć demo Yakuza 6 z PlayStation Store. Odkryliśmy, że niektórzy byli w stanie odblokować przy pomocy dema dostęp do pełnej wersji gry. Przyglądamy się, gdzie leży źródło tego problemu. Dziękujemy za cierpliwość." - czytamy w komunikacie.

Demo pojawiło się na łamach PlayStation Store wczoraj. Zajmowało sporo miejsca na dysku konsoli, bo aż 36 GB. Teraz już wiemy, że ściągając demo, pobieraliśmy tak naprawdę całą grę, ale mogliśmy ograć jedynie prolog. Po kupnie pełnej wersji, otrzymalibyśmy w dniu premiery natychmiastowy dostęp do pozostałej zawartości, która gościłaby już na naszym dysku.

Problem w tym, że coś poszło nie tak i niektórym użytkownikom udało się odblokować dostęp do pełnej wersji Yakuza 6 już teraz. Po sieci krąży nawet screen (widoczny wyżej), na którym jeden z graczy chwali się, że dotarł w demie do 3 epizodu (w pełnej wersji będzie ich 13), podczas gdy miało ono oferować jedynie prolog (czyli 1 epizod). Nie jest to pojedynczy przypadek, bo podobnych opinii na łamach chociażby Reddita jest więcej.

Damy Wam znać, gdy demo będzie ponownie dostępne do pobrania. Yakuza 6 zadebiutuje 17 kwietnia jedynie na PlayStation 4.


Sprawdź także:
Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza 6: The Song of Life

Premiera: 17 kwietnia 2018
PS4

Yakuza 6:  The Song of Life to siódma odsłona głównej serii gier akcji, rozgrywających się w otwartym świecie japońskiej aglomeracji. Ponownie za projekt odpowiedzialna j...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   07:33, 28.02.2018
Akurat miałem sobie przynajmniej dodać demo do biblioteki i dopiero później pobrać Dumny Z drugiej strony i tak kupię na premierę w pudełku, więc jakoś specjalnie nie ubolewam nad tym cyfrowym demem dającym dostęp do pełnej wersji.
0 kudosMicMus123456789   @   16:03, 28.02.2018
A to ciekawa ukryta opcja Szczęśliwy Ciekawe czy jak by się nie chwalili tak wszyscy to czy by można przejść grę od razu? Dumny