Premiera Anthem przesunięta, Dragon Age z komponentem sieciowym

Kotaku dotarło do ciekawych informacji na temat nowych projektów Electronic Arts.

@ 25.01.2018, 12:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Wygląda na to, że bieżący rok będzie dla Electronic Arts dość skromny. Wiadomo, że możemy się spodziewać kolejnej odsłony serii FIFA czy innych sportówek od amerykańskiego giganta, nie dostaniemy natomiast ani nowego Dragon Age, ani najnowszego projektu studia BioWare, gry Anthem.

Anthem miało wstępnie trafić do sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Zgodnie z raportem, który pojawił się na Kotaku, termin był nierealny już w momencie kiedy go ujawniano, dlatego przedsięwzięcia mamy spodziewać się na początku roku 2019. Tak przynajmniej twierdzi anonimowe źródło portalu, którego tożsamości redakcja oczywiście nie ujawnia.

Produkcja wspomnianego tytułu trwa od 2012 roku. Choć nikt oficjalnie nie wyjaśnił co jest przyczyną opóźnienia, różni anonimowi informatorzy twierdzą, że chodzi o problemy związane z silnikiem Frostbite. Te same, które trapiły deweloperów ze studia BioWare podczas opracowywania Mass Effect: Andromeda i Dragon Age: Inkwizycja. Narzędzie po prostu nie jest stworzone do gier RPG.

Kolejnym potencjalnym powodem opóźnienia jest przeciętna sprzedaż Mass Effect: Andromeda. Co ciekawe, informator Kotaku uważa, że szansa na przesunięcie debiutu gry poza marzec 2019 roku jest raczej znikoma. Trafiła by ona bowiem wówczas do kalendarza wydawniczego na 2020 rok fiskalny.

Kwestię premiery będziemy oczywiście bacznie obserwować, a teraz jeszcze słów kilka na temat kolejnej odsłony cyklu Dragon Age. Jak się bowiem okazuje, także na jej temat źródło Kotaku miało coś do powiedzenia.

Gra miała zawierać elementy pobierane z sieci, jednocześnie zachowując "duży nacisk na postaci oraz fabułę". Koncepcja jest obecnie rozważana. Źródło Kotaku nie zdradziło niestety czym dokładnie miały być wspomniane elementy sieciowe, pewne jest natomiast, że Electronic Arts chce więcej gier będących ciągle ewoluującymi usługami, a nie gotowymi projektami.

Jakkolwiek by nie było, nowe Dragon Age trafi do sprzedaży na pewno po premierze Anthem - potwierdził to producent wykonawczy obu tytułów, Mark Darrah. Przyznał on, że oba przedsięwzięcia postępują bardzo dobrze, ale że więcej informacji na temat każdego ujawnionych zostanie w przyszłości.

Na koniec dowiedzieliśmy się jeszcze, że BioWare zastanawia się obecnie czy nadal rozwijać Star Wars: The Old Republic, czy zakończyć jego wsparcie. Tytuł dostępny jest od 2011 roku. Finalnej decyzji co do jego ewentualnego losu jeszcze nie podjęto.


Sprawdź także:

Dragon Age: Inkwizycja

Premiera: 18 listopada 2014
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona cyklu cRPG od studia BioWare, w której gracz zostaje przeniesiony do mrocznego świata fantasy.Inkwizycja kontynuuje znaną z "jed...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?