Powstaje nowa gra w uniwersum Obcego

Dłubią przy niej byli pracownicy studia Cryptic Games?

@ 18.01.2018, 10:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Powstaje nowa gra w uniwersum Obcego

Byli pracownicy studia Cryptic jakiś czas temu założyli całkiem nową ekipę zwaną Cold Iron. Niedawno została ona przejęta przez Fox i stała się niejako oddziałem FoxNet Games, które powstało w 2017 roku. Deweloperzy pracować mają nad zupełnie nowym tytułem w uniwersum obcego.

Cold Iron powstało w 2015 roku pod wodzą Craiga Zinkievicha, Shannon Posniewski oraz Matta Highisona. Cała trójka to weterani studia Cryptic, którzy postanowili działać na własną rękę. Przyłączyli więc do siebie ludzi odpowiedzialnych m.in. za Borderlands, BioShock Infinite, Doom oraz Metroid Prime 3, a obecnie pracują nad tytułem dla Foxa.

"Jesteśmy podekscytowani mogąc pracować nad tak rozbudowaną marką", powiedział Zinkievich w rozmowie z GamesIndustry. "Niesamowitym doznaniem będzie eksplorowanie obszarów uniwersum, których fani nie mogli jeszcze zobaczyć, umiejscowienie w nich gry", dodał.

"Mając za projektem pełną siłę światowej klasy twórców, producentów oraz biznesmenów z Fox jesteśmy w stanie wynieść nasze plany na następny poziom".

Czym konkretnie będzie nowy projekt? Tego niestety nie wiemy. Może dostaniemy kontynuację wyśmienitego Obcy: Izolacja, które w 2014 roku trafiło w nasze ręce za sprawą firm SEGA oraz Creative Assembly?


Sprawdź także:
Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

Premiera: 07 października 2014
PC, PS3, PS4, XBOX 360, XBOX ONE, SWITCH

Alien: Isolation to kolejny projekt studia Creative Assembly znanego głównie za sprawą świetnych gier strategicznych, a konkretniej serii Total War. Tym razem deweloper w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:28, 18.01.2018
Kurcze. A na mnie czeka jeszcze Obcy Izolacja...
0 kudosmrPack   @   13:50, 18.01.2018
Nie zdziwiłbym się gdyby nowy Obcy był jednak bardziej strzelanką niż survival horrorem w stylu Izolacji, która swoją drogą bardzo mi się podobała.
0 kudosdenilson   @   10:02, 19.01.2018
Oby nie wpadli na pomysł by zrobić Obcego w stylu Colonial Marines. Jeśli to będzie w duchu Resurrection to jak najbardziej będzie to miało ręce i nogi.