Marka Prince Of Persia powróci? Deweloperzy robią, co mogą!

Na razie konkretów brak, ale miło wiedzieć, że Ubisoft nie pogrzebał cyklu.

@ 11.01.2018, 14:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Marka Prince Of Persia powróci? Deweloperzy robią, co mogą!

Prince Of Persia kiedyś było znaną i lubianą serią. Po tym, jak Ubisoft zaczął skupiać się przede wszystkim na Assassin's Creed, cykl odszedł w zapomnienie. Na szczęście jest szansa, że w przyszłości powróci. Jordan Mechner, twórca marki, nad tym pracuje.

Modelka i prezenterka telewizyjna, Chrissy Teigen, wrzuciła na Twitter krótki wpis, w którym zastanawia się czy marka Prince Of Persia jest nadal żywa, jednocześnie wspominając jak świetnie bawiła się przy odsłonach poprzednich. Twórca projektu, Jordan Mechner, postanowił jej odpowiedzieć, pisząc:

"Znam grupkę ludzi, którzy mają podobne odczucia, jak ty", po czym dodał "Robimy, co możemy, aby tak się stało".

Mechner to osoba odpowiedzialna za powstanie pierwszej części cyklu Prince Of Persia - jej premiera miała miejsce w 1989 roku. Od debiutu pierwowzoru pomagał on też przy kilku kolejnych odsłonach, m.in. przy reboocie, który trafił do sklepów w roku 2001. Potem Ubisoft przejął prawa do sagi.

Czy w obliczu powyższego seria wróci? Ciężko powiedzieć. Jak tylko poznamy kolejne informacje, nie omieszkamy ich Wam przekazać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPantaRhei   @   18:27, 11.01.2018
Ciekawe - zwłaszcza, że od kilku dni zacząłem ogrywać cel-shadingową część na PS3, która z jednej strony ładnie się prezentuje (chociaż zupełnie inaczej w stosunku do tego, do czego mogliśmy się przyzwyczaić biorąc na tapetę poprzednie części), a z drugiej - irytuje faktem, że to jedno wielkie, czasem irytujące i nużące QTE, gdzie akrobatyka to wciskanie w odpowiednim momencie przycisków, nawet bez używania gałki odpowiedniej za kierunek poruszania się, która paradoksalnie - więcej potrafi zaszkodzić w takich momentach, niż pomóc.

Mam nadzieję, że jeśli dojdzie do powstania nowej części, będzie ona diablo grywalna i będzie czerpać z tego, co w serii było najlepsze.
Jakoś nie przepadam za serią Assassin's Creed i tym, co Ubisoft z nią robi. Na myśl od razu przychodzi Call of Duty i strzelanie kolejnymi częściami, jak z karabinu. Mam nadzieję, że kiedyś się przemogę i przejdę choć jedną część "Asasyna", ale na chwilę obecną jestem zniesmaczony działaniami Ubisoft. Pozostaje trzymać kciuki za Prince of Persia - wierzę, że mogłoby z tego wyjść coś fajnego.
0 kudosRonaldo_   @   19:30, 11.01.2018
Prince of Persia Dwa Trony najlepsza czesc.
0 kudosIgI123   @   19:34, 11.01.2018
Nie jestem może fanem serii, za świetną uważam jedynie Duszę Wojownika, ale wszystkie inne części przeszedłem i bawiłem się dobrze. Tak czy inaczej, powrót marki byłby super, ale obawiam się że byłby to sandbox, jak to dzisiaj jest popularne.