Playerunknown's Battlegrounds to najlepiej sprzedająca się gra w historii PC

Playerunknown's Battlegrounds rozeszło się w nakładzie wyższym niż MineCraft.

@ 09.01.2018, 09:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Minecraft od dawna uznawane jest za najpopularniejszą grę w historii komputerów osobistych. Produkcja studia Mojang została jednak niedawno zdetronizowana. Nowym królem jest, bez większego zaskoczenia, Playerunknown's Battlegrounds.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na łamach SteamSpy, Playerunknown's Battlegrounds rozeszło się już w nakładzie przekraczającym 27,8 mln egzemplarzy. Wynik ten jest wystarczający do tego, aby przedsięwzięcie zdobyło status najlepiej sprzedającej się gry w historii PC.

Jeśli chodzi o MineCrafta, rozszedł się on do tej pory w nakładzie 27 598 163 kopii, czyli kilkaset tysięcy pudełek mniejszym od dzieła studia Bluehole. Warto w tym przypadku pamiętać, że mówimy wyłącznie o komputerach osobistych, nie biorąc pod uwagę ani konsol, ani urządzeń mobilnych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak gratulować deweloperom, a Was zaprosić do zabawy. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup Playerunknown's Battlegrounds, rzućcie okiem na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe tytułu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   18:48, 09.01.2018
No ogromne gratulacje. Niebywały sukces, chociaż nie jestem pewien co jest jego źródłem. Może zrozumiem, jeżeli jednego dnia sam dorzucę cegiełkę do tego wyniku i kupię tą grę?
0 kudosTheCerbis   @   19:42, 09.01.2018
Nie rozumiem tego fenomenu, ale nie rozumiem też wielu ludzi, więc to chyba się łączy.
0 kudosLucas-AT   @   08:27, 10.01.2018
Znajomy napisał, że jak w trakcie meczu zostaje już mniejsza liczba osób, to gdy słyszymy kroki innego gracza powoduje to napięcie jak podczas ukrywania się przed Obcym w Alien Isolation. Pewnie stad ten sukces. Kiedyś sam sprawdzę.
0 kudosguy_fawkes   @   20:54, 13.01.2018
Mnie to kompletnie nie grzeje, choć rozumiem atmosferę towarzyszącą rozgrywce na taką skalę, przy tak dużym ryzyku dostania headshota praktycznie znikąd. I jak wydawcy mają dbać o miłośników solowej przygody, skoro gra, w której singlowy jest chyba tylko ekran ustawień, sprzedaje się tak dobrze...?