Nowa marka Jade Raymond - twórczyni Assassin's Creed - dopiero w 2022 roku?

Electronic Arts się nie spieszy. Korporacja daje czas swoim ekipom.

@ 07.12.2017, 13:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Nowa marka Jade Raymond - twórczyni Assassin's Creed - dopiero w 2022 roku?

Szef finansowy Electronic ArtsBlake Jorgensen, opowiadał trochę ostatnio o nowej grze studia Motive - ekipy, na której czele stoi słynna Jade Raymond. Jak się okazuje, projekt jest w dość wczesnej fazie produkcyjnej i nie zobaczymy go wcześniej niż w maju 2020 roku.

Jorgensen przyznał, że jego korporacja jeszcze nie zdecydowała kiedy w sklepach powinna pojawić się nowa marka przygotowywana przez Motive. Premiera prawdopodobnie odbędzie się pomiędzy kwietniem 2020 roku, a marcem roku 2022.

Specjalista od finansów podkreślił jednocześnie, że w międzyczasie do sklepów zawita inny całkiem nowy projekt Electronic Arts - opracowywane przez studio BioWare, intrygujące Anthem. Jego premierę zaplanowano na kolejny rok fiskalny, czyli przed 31 marca 2019 roku.

Oba wymienione tytuły powstają jako marki, a nie pojedyncze projekty. Electronic Arts inwestuje w nie mnóstwo pieniędzy, albowiem aż 25% ogólnego budżetu rozwojowego korporacji idzie właśnie na Anthem oraz grę studia Motive. Co z tego finalnie wyjdzie? Ciężko powiedzieć. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Na chwilę obecną deweloperzy obu gier starają się przygotować "grywalny kod". Gdy takowy będzie gotowy, rozpoczną się prace nad fabułą, brakującymi elementami graficznymi itd. Jorgensen przyznał, że proces jest okazyjnie "frustrujący", ale że w przypadku jego firmy się sprawdza.


Sprawdź także:
Anthem

Anthem

Premiera: 22 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Anthem to połączenie strzelanki, RPG i MMO przypominające konsolowe Destiny. Za projekt odpowiada studio BioWare Edmonton znane za sprawą dwóch serii: Mass Effect oraz Dr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   20:49, 07.12.2017
Anthem to mmo wiec mnie nie interesuje, ale ta druga gra to się zobaczy jak będzie więcej konkretów.