DayZ robi postępy; beta na PC oraz wersja na konsole w 2018 roku

DayZ powraca po raz kolejny - Bohemia Interactive prezentuje swoje plany na przyszły rok.

@ 04.12.2017, 11:47
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps4, xbox one

DayZ jest niczym uparty zombiak - kiedy myślimy, że umarło, ono ciągle powraca. Swego czasu pierwsza jego wersja w formie moda do gry Arma II wywołała istną furorę wśród graczy, co skłoniło twórców do rozpoczęcia prac nad edycją samodzielną. Niestety, mimo że fani przedsięwzięcia otrzymali jego wczesną wersję, nadal nie doczekali się dokończenia projektu, a od tego czasu, w branży wydarzyło się sporo. Przede wszystkim pojawiły się klony DayZ (choćby H1Z1), a także produkcje, które prezentowały nieco inne założenia, lecz podobny rdzeń rozgrywki, np. hit ostatnich miesięcy, Playerunknown's Battlegrounds.

Nie ulega wątpliwości, że twórcy DayZ przespali całe lata, podczas których mogli uczynić swoje przedsięwzięcie prawdziwą potęgą, a inni skrzętnie to wykorzystali, odnosząc jednocześnie niemałe sukcesy. Tym razem Bohemia Interactive po raz kolejny o sobie przypomniało i zapowiedziało rozpoczęcie okresu wczesnego dostępu, a także, pojawienie się gry na konsolach. Informacja ta pojawiła się na oficjalnym blogu dewelopera.

Dowiadujemy się z niej, że wczesny dostęp będzie początkowo zarezerwowany wyłącznie dla posiadaczy wersji na komputery osobiste, a jego rozpoczęcie będzie wiązało się z aktualizacją projektu z wersji 0.63 do 1.0. W taki właśnie sposób znajdzie się ona w fazie bety, gdyż wcześniej mieliśmy do czynienia z wczesnym dostępem do wersji alfa. Dopiero potem tytuł zostanie udostępniony graczom konsolowym.

Cóż, miejmy nadzieję, że Bohemia Interactive nie rzuca słów na wiatr, gdyż cierpliwość fanów wkrótce się skończy. Mają oni kilka alternatyw, a sam temat zombie survivalu został już mocno wyeksploatowany.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?