Minecraft - w nowej aktualizacji zanurkujemy pod wodą

A na lepszą grafikę poczekamy do 2018 roku.

@ 22.11.2017, 11:00
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps3, xbox 360, mob, switch, ps4, xbox one

Minecraft - w nowej aktualizacji zanurkujemy pod wodą

Studio Mojang zapowiedziało The Update Aquatic, czyli nową aktualizację do gry Minecraft, wnoszącą spore zmiany do wodnego środowiska w grze. Patch zadebiutuje jednak dopiero wiosną 2018 roku.

Aktualizacja wniesie sporo nowości do wód i oceanów. Obszary wodne zostaną podzielone na specjalne biomy, w których będą żyły różne zwierzęta i rafy kolorowe. Ich występowanie będzie zależne od temperatury wody. Pływając pod wodą odkryjemy też rozmaite wraki, gdzie czekają na nas skarby. Odnajdywanie ich ułatwią nam pływające tu i ówdzie delfiny.

The Update Aquatic przyniesie ze sobą także nową broń - trójząb. Będziemy mogli walczyć nim wręcz, ale także rzucać go w kierunku przeciwników. Jeżeli uda nam się go odpowiednio ulepszyć, po rzucie będzie on powracał do nas niczym słynny Mjǫlnir, młot Thora. Ponadto twórcy obiecują poprawić fizykę wody.

Nie zabraknie także nowego przeciwnika, latającej płaszczki, która ma atakować przede wszystkim niewyspane postacie. 

Twórcy poinformowali też, że zapowiedziany w czerwcu Super Duper Graphics Pack (ulepszona grafika, tekstury 4K), pojawi się później, niż przypuszczali. To samo tyczy się wspólnych serwerów dla Xboksa One i Nintendo Switch - na te nowości poczekamy także do przyszłego roku.


Sprawdź także:
Minecraft

Minecraft

Premiera: 09 listopada 2011
PC, XBOX 360, XBOX ONE, PS3, PS4, PSV

Minecraft jest sandbox'ową grą stworzoną przez Markusa Perssona. Tytuł zdobył ogromną popularność, a jej fenomenu należy upatrywać się w prostocie rozgrywki. Gra naśladuj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?