Activision pozwane do sądu przez producenta aut Humvee

Korporacja bezprawnie wykorzystała markę Humvee w swoich grach.

@ 09.11.2017, 16:34
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Activision pozwane do sądu przez producenta aut Humvee

Jak donosi redakcja portalu Reuters, Activision pozwane zostało do sądu przez firmę produkującą słynne samochody HMMWV, potocznie nazywane Humvee. Wydawca gier wykorzystał podobno bezprawnie wspomnianą markę w grach z cyklu Call of Duty.

Jak wynika z dostępnych informacji, chodzi o kilka poprzednich części serii Call of Duty. Przedstawiciele amerykańskiego koncernu AM General utrzymują, że nie mogą się z wydawcą skontaktować od ponad roku, stąd też decyzja o wniesieniu pozwu sądowego.

Konkretnych liczb nie znamy, ale firma chce uzyskać zadośćuczynienie w postaci trzykrotności poniesionych strat. Według przedstawicieli producenta pojazdów Humvee, sukces gry zawdzięczany jest klientom, którzy mylnie uważali, iż seria jest w jakiś sposób powiązana z nadmienionymi maszynami.

Activision nie skomentowało jeszcze sprawy, twierdząc, że nie jest zainteresowane plotkami. Wcześniej czy później będzie jednak musiało się odnieść do sprawy, a wówczas przekażemy Wam oficjalne stanowisko wydawcy.

Na koniec wspomnę jeszcze, że najnowsza odsłona cyklu Call of Duty, czyli Call of Duty: WW2, jest już dostępna w sklepach. Kupicie je w wersjach dla PC, PS4 oraz Xboksów One. Jeśli wybierzecie wydanie dla blaszaków, sprawdźcie jego wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   18:20, 10.11.2017
Ciekawe jak to wszystko się skończy. Ogólnie uważam że prawo autorskie wymaga reform, bo nie może być tak że się patentuje pierogi w knajpie, ale nie może też być tak że panuje szpiegostwo przemysłowe na całego.
0 kudosTheCerbis   @   19:42, 10.11.2017
Niezła komedia z wypowiedziami tych osób. Według nich sukces gry z ich autem, grającym przecież pierwszoplanową rolę, przyszedł „wyłącznie kosztem AM General i konsumentów, którzy zostali oszukani, że firma AM General udziela licencji lub jest zaangażowana w produkcję tych gier, lub jakiegokolwiek innego produktu z nimi związanego”. I ponoć ponieśli straty z tego tytułu. Zawsze znajdują się tacy, co chcą zarobić. Choć nie twierdzę, że o licencję Acti nie mogło się postarać.
0 kudoskobbold   @   19:47, 10.11.2017
"Według przedstawicieli producenta pojazdów Humvee, sukces gry zawdzięczany jest klientom, którzy mylnie uważali, iż seria jest w jakiś sposób powiązana z nadmienionymi maszynami."


Obrazek


Sprzedaż samochodów spadła i trzeba budżet podreperować?