Frictional Games, twórcy Amnezja: Mroczny Obłęd oraz SOMA, pracują nad dwoma nowymi grami

Oficjalną zapowiedź pierwszej z nich mamy otrzymać w pierwszej połowie 2018 roku.

@ 27.09.2017, 18:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Frictional Games, studio odpowiedzialne m.in. za gry Amnesia: Mroczny Obłęd oraz SOMA, pracuje obecnie nad dwoma kolejnymi projektami. Jeden z nich zostanie ujawniony w przyszłym roku, drugi najpewniej nieco później.

Wspomniani deweloperzy to specjaliści od horrorów oraz thrillerów. Oba wydane - a nadmienione we wstępnie - przez nich tytuły okazały się sporym sukcesem, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i opinie graczy, nic więc dziwnego, że deweloperzy nie próżnują i przygotowują kolejne przedsięwzięcia. Co nieco opowiedział o tym założyciel firmy, Thomas Grip.

"Mieliśmy szczęście, że SOMA okazała się hitem, a pieniądze z niej bez problemu pomogą nam się utrzymać do momentu ukończenia naszego kolejnego tytułu", pisze deweloper na blogu studia. "Jeśli SOMA odniosłaby porażkę, sytuacja byłaby znacznie gorsza. Dlatego skupiamy się na tym, aby tworzyć jednocześnie dwie gry, a celem jest wydawanie tytułu co dwa lata. Gdyby nam się to udało przed SOMA, bylibyśmy właśnie na etapie wydania gry. Uczyniłoby nas to bardziej stabilnymi finansowo i moglibyśmy podołać mniej udanej premierze. To natomiast przekłada się na możliwość podejmowania większego ryzyka, co jest kluczowe do tworzenia świetnych gier".

Co konkretnie przygotowuje ekipa? Tego niestety Grip nie zdradził. Na jakiekolwiek szczegóły musimy poczekać do pierwszej połowy 2018 roku. Projekty deweloper opracowuje w sumie dwa, ale na razie powiedział cokolwiek o jednym z nich.

"Pierwszy projekt jest w pełnej produkcji i około 80% ekipy się nim obecnie zajmuje. W trakcie tego roku skupialiśmy się przede wszystkim na opracowaniu kilku pierwszych map gry, aby mieć gotowy jakiś fragment opracowany na podstawie eksperymentów z roku poprzedniego. Niemniej ostatnio pojawiły się nowe pomysły, które postanowiliśmy sprawdzić. To, co wyszło w trakcie ostatniego testowania zdaje się być naprawdę świetne i myślę, że gra będzie dzięki temu wyjątkowa. Wszystko to wyszło z tego, o czym wspomniałem: skupiania się na robieniu gier, które robią na graczu wrażenie".

Frictional Games dłubie też przy drugiej grze, ale jak powiedział Grip, wymaga ona jeszcze kilku postępów w technologii, aby dało się ruszyć do przodu. Studio pracuje więc nad kolejną wersją swojego silnika, właśnie specjalnie dla tego tytułu. Z tego względu nieco dłużej będzie on w fazie wczesnego projektowania. Premiery nie należy się więc spodziewać wcześniej niż za 3-4 lata.

Jak tylko pojawią się nowe informacje, nie omieszkamy się nimi z Wami podzielić.


Sprawdź także:

Amnesia: Mroczny Obłęd

Premiera: 08 września 2010
PC

Amnesia: Mroczny Obłęd to kolejny survival horror od studia Frictional Games, twórców m.in. Penumbry. Akcja gry przeniesie nas w końcówkę XVIII wieku, gdzie zwiedzać będz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   09:35, 28.09.2017
Cokolwiek to będzie już jestem tym zainteresowany Uśmiech
0 kudosIgI123   @   15:35, 28.09.2017
Amnesia i SOMA to bardzo dobre horrory, a w tej drugiej produkcji dochodziła jeszcze świetna, dająca do myślenia fabuła. Czekam na więcej informacji o nowym projekcie.
0 kudosGuilder   @   18:00, 28.09.2017
Cytat: IgI123
Amnesia i SOMA to bardzo dobre horrory, a w tej drugiej produkcji dochodziła jeszcze świetna, dająca do myślenia fabuła.
Cieszę się, że ktoś jeszcze zwrócił na to uwagę. Dodałbym jeszcze mocarne zakończenie, ale tylko wziąwszy pod uwagę to bez sceny po napisach.