gamescom '17: Age of Empires: Definitive Edition 19 października: II i III część również dostaną remaki

Podczas transmisji poświęconej Age of Empires: Definitive Edition, zdradzono datę premiery remastera gry sprzed blisko dwóch dekad - debiut nastąpi 19 października. Ogłoszono również powstanie Definitive Edition drugiej i trzeciej części serii Age of Empires.

@ 22.08.2017, 13:56
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

gamescom '17: Age of Empires: Definitive Edition 19 października: II i III część również dostaną remaki

Wczoraj, tj. 21 sierpnia, firma Microsoft zorganizowała osobną transmisję (tę obok konferencji z okazji targów gamescom) specjalnie z okazji 20-lecia marki Age of Empires. Poznaliśmy na niej sporo gameplayu z zapowiedzianego podczas czerwcowych targów E3 Age of Empires: Definitive Edition, a także informację o dacie premiery - remake "jedynki" z 1997 roku zadebiutuje wyłącznie na PC już 19 października!

"Edycja definitywna" to nie tylko podbita rozdzielczość (do 4K!), ale także zupełnie nowe tekstury, ostrzejsze modele, a ponadto zwiększony limit populacji (wewnątrz samej rozgrywki), co poskutkuje bardziej efektownymi bitwami! Jeśli macie ochotę sprawdzić tryb multiplayer, to wystartowały własnie zapisy do beta-testów - wystarczy udać się w to miejsce i posiadać konto Xbox Live.

W trakcie streama zdradzono również, że zarówno Age of Empires II jak i Age Of Empires 3 otrzymają swoje remastery pod tym samym szyldem - Definitive Edition. Za ich stworzeniem stoi studio odpowiedzialne za "jedynkę", Forgotten Empires.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   17:56, 22.08.2017
Mróweczki... jak symulator mrowiska ... tak mi się skojarzyło patrząc na te masy poruszających się chaotycznie postaci Uśmiech
0 kudosTheCerbis   @   18:11, 22.08.2017
Dwójka była grą mojego dzieciństwa, coś mi się wydaje że wersje definitywne przygarnę kiedyś. Takie remastery gier sprzed 20 lat są mile widziane, zwłaszcza że widać spore różnice.
0 kudosMicMus123456789   @   21:48, 22.08.2017
Dwójka jest legendarna, za dzieciaka przeszedłem całą, bawiłem się świetnie, nawet dziś na steamie mam wersję HD.