Friday the 13th - twórcy zablokują możliwość zabijania kumpli z drużyny

Proceder irytował wielu grających. Dobrze, że twórcy zdecydowali się go przykrócić.

@ 10.08.2017, 13:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Friday the 13th - twórcy zablokują możliwość zabijania kumpli z drużyny

Twórcy gry Friday the 13th postanowili wprowadzić do swojego przedsięwzięcia pewne istotne ograniczenie. Kolejna łatka projektu uniemożliwi likwidowanie kumpli z tej samej drużyny.

Studio Gun Media zapowiedziało, że w najbliższej aktualizacji Friday the 13th zablokowana zostanie możliwość eliminowania osób należących do drużyny. Jak twierdzą deweloperzy, opcję taką miał mieć wyłącznie antagonista, Jason Vorhees, bezustannie na nich polujący.

Takie były założenia, ale w wyniku błędu gry obozowicze starający się przed Vorheesem uciekać także mogą wzajemnie się wybijać. Wystarczy, że znajdą jedną z broni rozrzuconych dookoła mapy, a następnie użyją jej na sobie. Niebawem będzie to niemożliwe.

Poprawę niedociągnięcia autorzy zapowiedzieli na łamach portalu Reddit. W poście wspominają, że społeczność od dawna wspominała o tym, że wzajemne zabijanie się graczy jest niedopuszczalne, szczególnie w pojedynkach publicznych. Dlatego zdecydowano się taką możliwość usunąć. Co ciekawe, opcja pozostanie w meczach prywatnych.

Friday the 13th początkowo nie radziło sobie zbyt dobrze, ale od premiery tytuł trafił w ręce ponad 1,8 mln graczy. Chodzi w tym przypadku wyłącznie o wydanie przeznaczone dla PC, albowiem konsolowe trafi do sklepów dopiero 13 października bieżącego roku. Wówczas do zabawy dołączą właściciele PS4 oraz Xboksów One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   13:50, 10.08.2017
Zabijanie partnerów z drużyny - standard w drużynowych strzelankach wieloosobowych. Dlatego między innymi porzuciłem grę R6 Siege, bo coraz więcej zaczęło się pojawiać w niej idiotów, którzy nie wiedzą na czym ta gra polega.