Assassin’s Creed: Origins - plądrowanie katakumb niczym w Assassin's Creed 2

W Assassins Creed: Origins będziemy plądrować starożytne grobowce. Fani drugiej odsłony serii poczują się jak w domu.

@ 03.08.2017, 17:42
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps4, xbox one

Redakcja serwisu Gamesradar miała okazję porozmawiać z dyrektorem kreatywnym Assassin's Creed: Origins, którego funkcję pełni Ashraf Ismail. Deweloper zdradził, iż w jedną z aktywności, jakiej będziemy mogli się poświęcić eksplorując starożytny Egipt, będzie plądrowanie tamtejszych katakumb.

Jak wiemy, w Egipcie takich obiektów nie brakuje. Twórcy gry postanowili więc przyłożyć się do należytego ich przedstawienia, a zespół deweloperów konsultował się nawet z historykami i stworzył bazę informacji na temat wielu zabytków. Z tego powodu wszystkie starożytne grobowce jakie odwiedzimy w grze to miejsca prawdziwe.

Dowiedzieliśmy się także, że mechanika eksploracji katakumb będzie przypominała tę z Assassin's Creed 2. Przed laty podobne miejsca bywały solidnie rozbudowane - jak choćby Bazylika Św. Marka w Wenecji - i tak też będzie tym razem. Na naszej drodze staną zagadki środowiskowe w mniej lub bardziej złożonych konfiguracjach, a także rozmaite zagwozdki związane z tym, w jaki sposób dostać się w różne miejsca, wymagające wspinania się oraz skakania.

Oto wypowiedź Ashrafa Ismaila, na temat opisanego elementu gry:

"Włożyliśmy sporo pracy w stworzenie tych grobowców. Wszystkie znane obiekty zostały przez nas zbadane, zebraliśmy mnóstwo informacji oraz zdjęć i postaraliśmy się je wiernie odwzorować. Przykładowo, w piramidzie Greckiej, wszystkie komnaty oraz korytarze odpowiadają tym prawdziwym. Oczywiście, trochę się tym bawimy i idziemy o krok dalej, projektując chociażby sekretne komnaty, które do dzisiaj mogły nie zostać odkryte."

Assassin's Creed: Origins zadebiutuje 27 października bieżącego roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych.


Sprawdź także:

Assassin's Creed II

Premiera: 04 marca 2010
PC, PS3, XBOX 360

Assasin's Creed II, jest drugą częścią świetnej gry akcji. W grze ponownie wcielamy się w tytułowego zabójcę, którym jest Ezio Auditore de Firenze, jednakże teraz działam...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?