Bundesliga ekskluzywna dla serii FIFA conajmniej do 2022 roku

Electronic Arts podpisało nową umowę z Niemiecką Federacją Piłkarską, na mocy której zarezerwowało sobie pełną licencję na tamtejsze ligi na kilka najbliższych lat.

@ 24.07.2017, 12:29
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Bundesliga ekskluzywna dla serii FIFA conajmniej do 2022 roku

Do walki o pozyskanie licencji na niemiecką ligę przystąpiło kilka firm zajmujących się produkcją piłkarskich symulatorów, lecz po raz kolejny w przetargu zwyciężyło Electronic Arts. Konkurencyjne Konami i jego seria Pro Evolution Soccer musi ponownie obejść się smakiem i to przez kilka najbliższych lat. Główna Bundesliga, a także jej drugi oraz trzeci szczebel zostaną w pełni wykorzystane w grach z serii FIFA do sezonu 2021/2022, począwszy od FIFA 18.

Licencja jaką pozyskało Electronic Arts pozwoli na pojawienie się w grze wszystkich klubów niemieckiej ligi, wraz z oryginalnymi strojami, herbami, logotypami oraz nazwiskami i wizerunkami zawodników. W tym przypadku, jedyne na co może liczyć konkurencja, to umowy indywidualne z klubami, jak ta, którą Konami podpisało z Borussią Dortmund. Co więcej, Bundesliga nie podlega pod licencję FIFPro, przez co producenci PES'a nie będą mogli zaimplementować nawet fikcyjnej ligi niemieckiej, jak zrobiono to przykładowo z angielską Premier League

Warto jednak wspomnieć, że zarówno Konami jak i SEGA pozyskały częściowe licencje na wykorzystanie Bundesligi, lecz tylko i wyłącznie jeśli chodzi o gry menedżerskie, m.in. w Football Manager należącym do drugiej z wymienionych firm. Dla producentów PES'a nie jest to jednak żadna rewelacja, gdyż seria Pro Evolution Soccer Management doczekała się zaledwie jednej odsłony w 2006 roku, która niewielką popularnością cieszyła się jedynie na rynku azjatyckim. Nic nie wskazuje na to, aby Japończycy myśleli o jej kontynuacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?