Project CARS 2 ma uboższe efekty specjalne niż pierwowzór?

Fani dopatrzyli się subtelnych różnic pomiędzy obiema odsłonami cyklu.

@ 19.07.2017, 11:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Project CARS 2 ma uboższe efekty specjalne niż pierwowzór?

Baczny wzrok graczy wypatrzył, że Project CARS 2 najprawdopodobniej nie posiada wszystkich efektów specjalnych, jakimi dysponował pierwowzór. Wskazują na to raporty graczy, którzy mieli przyjemność sprawdzić już najnowsze przedsięwzięcie studia Slighlty Mad.

Grającym najbardziej w oczy rzucił się brak odbić tylnych świateł samochodów podczas przejazdów w deszczu oraz brak odbić całych samochodów w kałużach. Oba te efekty dało się zauważyć w pierwowzorze. Co ciekawe, drugi da się dostrzec również na oficjalnych fotkach promujących "dwójkę".

Na powyższych fotkach widać brak odbić świateł. Po lewej jest pierwsza część gry, a po prawej druga. Poniżej natomiast jest wyeksponowany brak odbić całych aut w kałużach wody. Pierwsza i druga fotka to Project CARS 2, a ostatnia to Project CARS.

Nie oznacza to oczywiście, że twórcy zrezygnowali ze wszystkich zaawansowanych rozwiązań. Wciąż dostrzec można między innymi zmieniające kierunek krople deszczu oraz całkiem nieźle prezentującą się wodę spływającą po przedniej szybie samochodu.

Jako że do premiery Project CARS 2 pozostało jeszcze trochę czasu, zaplanowano ją na 22 września, jest spora szansa, że brakujące efekty zostaną dodane. Jeśli nie na konsolach obecnej generacji, to chociaż na PeCetach. Jakkolwiek by nie było, pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Poniżej dwa filmy, ukazujące różnice w obu częściach cyklu. Najpierw z Project CARS, a potem z Project CARS 2.


Sprawdź także:
Project CARS

Project CARS

Premiera: 08 maja 2015
PC, PS3, XBOX 360, WIIU, PS4, XBOX ONE

Project CARS to zupełnie nowe dzieło doświadczonego studia Slightly Mad, autorów m.in. serii SHIFT. Ekipa ta, po rozwiązaniu umowy z Electronic Arts, podjęła się stworzen...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?