Zaginął kod źródłowy Icewind Dale II - co dalej z remasterem?

Tego jeszcze nie było w branży. Zaginął kod źródłowy Icewind Dale II, a twórcy remastera nie mogą go przygotować.

@ 12.07.2017, 09:47
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

W sieci pojawiły się bardzo trapiące informacje dotyczące Icewind Dale II: Enhanced Edition. W przygotowaniu była bowiem edycja specjalna przedsięwzięcia, coś na wzór Icewind Dale: Enhanced Edition, ale zaginął kod źródłowy!

Studio Beamdog, specjalizujące się w wydawaniu nowych wersji klasycznych cRPG-ów, ma już na swoim koncie ulepszone edycje Baldur's Gate, Baldur's Gate II, Icewind Dale oraz wydanego ostatnio Planescape: Torment. Graczom brakuje natomiast mroźnych przygód z Icewind Dale II. Z takowymi będzie jednak problem - kod źródłowy gry zaginął, a twórcy tłumaczą się w następujący sposób:

"Przeszukaliśmy wszystkie archiwa, do których mamy dostęp, w tym wszystkie dane, które przekazaliśmy Wizards of the Coast z Atari i nie znaleźliśmy kodu źródłowego Icewind Dale II Skontaktowaliśmy się z naszymi przyjaciółmi w Obsidian, jako że wiele osób pracowało nad Icewind Dale II, ale nie mają kodu źródłowego. Utknęliśmy z projektem, nie mając kodu nie ruszymy z miejsca póki go nie znajdziemy. Oczywiście zajęliśmy się innymi rzeczami, póki sytuacja się nie zmieni".

Trent Oster, wypowiadający te słowa, podkreślił, że w teorii grę dałoby się zdekompilować, ale przekopanie się przez uzyskane w ten sposób dane i uzyskanie zadowalających efektów wymagałoby zbyt dużego wysiłku. Na ten moment zatem gracze i oddani fani mroźnej krainy muszą zadowolić się oryginalnym Icewind Dale II.

Szkoda, może jednak wkrótce sprawa się wyjaśni i ten niebywale interesujący cRPG będzie wstanie "zabłysnąć" ponownie.


Sprawdź także:

Icewind Dale II

Premiera: 27 sierpnia 2002
PC

Icewind Dale II to kontynuacja jednej z najlepszych gier RPG, działających na silniku Infinity. Projekt, w przeciwieństwie do swojego poprzednika oparty został na zasadac...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosUxon   @   10:40, 12.07.2017
"wyciągnięcie uzyskanie zadowalających efektów"
"..i ten niemniej interesujący cRPG-ów będzie wstanie ''zabłysnąć'' ponownie"

Czy ktoś w ogóle przeczytał ten artykuł przed dodaniem?
0 kudosbigboy177   @   12:58, 12.07.2017
Cytat: Uxon
"wyciągnięcie uzyskanie zadowalających efektów"
"..i ten niemniej interesujący cRPG-ów będzie wstanie ''zabłysnąć'' ponownie"

Czy ktoś w ogóle przeczytał ten artykuł przed dodaniem?

Musiało się wcisnąć "dodaj" komuś Szczęśliwy Już wszystko gra.