Jade Empire 2 na razie nie powstanie, bo deweloperzy pracują przy Dragon Age

Nie oznacza to jednak, że nigdy w nie nie zagramy. Wszystko jest bowiem możliwe.

@ 28.06.2017, 17:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Jade Empire 2 na razie nie powstanie, bo deweloperzy pracują przy Dragon Age

Jade Empire to jedna z najbardziej unikatowych gier, opracowanych przez studio BioWare. Co jakiś czas powraca temat kontynuacji, ale zawsze jest on komentowany w podobny sposób. Tym razem sprawę poruszył kreatywny dyrektor Mark Laidlaw.

Laidlaw rozmawiał z Josiah Renaudin podczas podcastu. W jego trakcie został on zapytany przez gospodarza o Jade Empire 2, na co odpowiedział, że on bardzo chętnie ujrzałby tę grę. Ma nawet pomysł na to, w jaki sposób mogłaby przebiegać fabuła. Tyle tylko, że BioWare jest teraz zajęte Dragon Age. To na nim się skupiają.

"Potrzebujesz pasji, potrzebujesz talentu, potrzebujesz odpowiednich ludzi, odpowiednią ekipę oraz możliwości", wyjaśnił Laidlaw. "Byłbym głupcem mówiąc, że nie rozważam [Jade Empire 2]".

"Jeśli ktoś zapytałby mnie 'Co chciałbym zrobić z Jade 2', miałbym odpowiedź. Mam bardzo przejrzystą odpowiedź w głowie. Ale jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że większość projektantów Jade Empire 2, ludzi z pasją, jest obecnie przy Dragon Age... Powiedzmy to tak: Dragon Age mocno ich odciąga".

Oczywiście nie jest tak, że Dragon Age zabiło Jade Empire, co postanowił podkreślić deweloper.

"Ktoś, gdzieś napisze coś w złościach, twierdząc 'Aha! Dragon Age zabiło Jade Empire!'. Więc, nie! Myślę, że wielu ludzi ma świetne wspomnienia z Jade i wciąż są w nie zaangażowani, ale jednocześnie dłubią przy Inkwizycjach, co zabiera mnóstwo czasu".

Laidlaw nie odrzuca jednak całkowicie pomysłu na Jade Empire 2, mimo że BioWare w ostatnim czasie zatrudnia przede wszystkim ludzi do Dragon Age.

"We wszechświecie, w którym może być Beyond Good & Evil 2 piętnaście lat później, myślę, że to bardzo możliwe, że kiedyś powstanie Jade Empire 2".


Sprawdź także:
Jade Empire

Jade Empire

Premiera: 27 lutego 2007
PC, XBOX

Jade Empire to gra RPG, opracowana przez studio BioWare, w której gracz wyrusza na pełną niebezpieczeństw podróż po mistycznym świecie, inspirowanym chińskimi legendami. ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?