Mojang chce, aby wszyscy gracze Minecrafta logowali się do konta Xbox Live

Na razie chodzi wyłącznie o rozgrywki międzyplatformowe. Kolejny krok to przymus niezależnie od zabawy online?

@ 15.06.2017, 15:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, inne, psv, ps4, xbox one

Mojang chce, aby wszyscy gracze Minecrafta logowali się do konta Xbox Live

Wieść z gatunku lekko absurdalnych mamy. Studio odpowiedzialne za grę Minecraft, prawdopodobnie ze względu na przynależność do Microsoftu, chce, aby wszyscy jej użytkownicy logowali się przy pomocy kont Xbox Live.

Doniesienie w interesujący sposób wpisuje się w narrację ostatnich dni, dotyczącą rozgrywek międzyplatformowych w Minecrafcie. Otóż potyczki tego typu będą mogli toczyć właściciele komputerów i konsol Xbox One, a także Nintendo Switch. Nie zgodziło się na nie Sony.

Wówczas decyzja zdawała się dziwna, teraz staje się jasna. Osoby, które grają w Minecrafta na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita także musiałyby się logować do gry za pomocą konta założonego w Xbox Live, co Japończycy uznali za bezsensowne rozwiązanie.

"Łączymy wszystko z Xbox Live. Więc logujesz się poprzez Xbox Live", powiedział szef Mojang, Jonas Märtensson. Następnie wyjaśnił, że nie chodzi tylko o Xboksa i PC, ale także m.in. o Nintendo Switch.

"Tak [nawet na Switch]. To całkiem unikatowe. Ale wszyscy, którzy zgodzili się na to, wszyscy właściciele platform, podeszli pragmatycznie i rozumieją, że chcemy stworzyć dobre doświadczenia dla graczy. Potrzebowaliśmy dobrego systemu, by wszystkich połączyć, a Xbox Live jest dobrym systemem".

Aż nie chce się wierzyć, że ktoś wpadł na pomysł, aby z taką inicjatywą przyjść do Sony. Ciekawe czy w przypadku Rocket League wytłumaczenie jest równie prozaiczne?


Sprawdź także:
Minecraft

Minecraft

Premiera: 09 listopada 2011
PC, XBOX 360, XBOX ONE, PS3, PS4, PSV

Minecraft jest sandbox'ową grą stworzoną przez Markusa Perssona. Tytuł zdobył ogromną popularność, a jej fenomenu należy upatrywać się w prostocie rozgrywki. Gra naśladuj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?