Mojang chce, aby wszyscy gracze Minecrafta logowali się do konta Xbox Live

Na razie chodzi wyłącznie o rozgrywki międzyplatformowe. Kolejny krok to przymus niezależnie od zabawy online?

@ 15.06.2017, 15:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, inne, psv, ps4, xbox one

Wieść z gatunku lekko absurdalnych mamy. Studio odpowiedzialne za grę Minecraft, prawdopodobnie ze względu na przynależność do Microsoftu, chce, aby wszyscy jej użytkownicy logowali się przy pomocy kont Xbox Live.

Doniesienie w interesujący sposób wpisuje się w narrację ostatnich dni, dotyczącą rozgrywek międzyplatformowych w Minecrafcie. Otóż potyczki tego typu będą mogli toczyć właściciele komputerów i konsol Xbox One, a także Nintendo Switch. Nie zgodziło się na nie Sony.

Wówczas decyzja zdawała się dziwna, teraz staje się jasna. Osoby, które grają w Minecrafta na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita także musiałyby się logować do gry za pomocą konta założonego w Xbox Live, co Japończycy uznali za bezsensowne rozwiązanie.

"Łączymy wszystko z Xbox Live. Więc logujesz się poprzez Xbox Live", powiedział szef Mojang, Jonas Märtensson. Następnie wyjaśnił, że nie chodzi tylko o Xboksa i PC, ale także m.in. o Nintendo Switch.

"Tak [nawet na Switch]. To całkiem unikatowe. Ale wszyscy, którzy zgodzili się na to, wszyscy właściciele platform, podeszli pragmatycznie i rozumieją, że chcemy stworzyć dobre doświadczenia dla graczy. Potrzebowaliśmy dobrego systemu, by wszystkich połączyć, a Xbox Live jest dobrym systemem".

Aż nie chce się wierzyć, że ktoś wpadł na pomysł, aby z taką inicjatywą przyjść do Sony. Ciekawe czy w przypadku Rocket League wytłumaczenie jest równie prozaiczne?


Sprawdź także:

Minecraft

Premiera: 09 listopada 2011
PC, XBOX 360, XBOX ONE, PS3, PS4, PSV

Minecraft jest sandbox'ową grą stworzoną przez Markusa Perssona. Tytuł zdobył ogromną popularność, a jej fenomenu należy upatrywać się w prostocie rozgrywki. Gra naśladuj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?