E3 '17: David Jaffe, twórca cyklu God of War, mógł zająć się jego przyszłoroczną edycją

Deweloper był jednak przepracowany i dlatego zadania tego podjął się Cory Barlog.

@ 14.06.2017, 14:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

E3 '17: David Jaffe, twórca cyklu God of War, mógł zająć się jego przyszłoroczną edycją

David Jaffe to osoba odpowiedzialna za powstanie pierwszej odsłony cyklu God of War, pracował on również jako kreatywny dyrektor God of War II, nie jest natomiast zaangażowany w proces powstawania przyszłorocznego wydania serii. Mimo że początkowo brany był pod uwagę.

W trakcie transmisji E3 Coliseum, szefowa Sony Santa MonicaShannon Studstill, przyznała, że wielu pracowników studia, po tym, jak na rynek trafiło God of War: Wstąpienie, sądziło, iż seria potrzebuje czasu by trochę odpocząć. Shannon była jednak przekonana, że nadal można opowiedzieć wiele interesujących historii z Kratosem w roli głównej, trzeba było tylko po prostu zaprezentować inne jego oblicze.

W ten sposób powstał pomysł na kolejną grę, nowy początek, a David Jaffe był pośród kandydatów, mających się nią zająć. Jak przyznaje Studstill, tylko dwie osoby mogły podjąć wyzwanie. Pierwszą był Jaffe, ale ze względu na to, że miał on pełne ręce roboty, postanowiono spróbować z drugą, Corym Barlogiem - dyrektorem God of War II oraz God of War III.

Kobieta nadal miała z nim kontakt, więc umówili się na lunch. Podczas spotkania "czuć było iskry", a zatem finalnie zdecydowano się na to, że Cory Barlog wprowadzi Kratosa w nową generację. Od tamtej pory zajmuje się on projektem, a efekty jego pracy poznamy na początku przyszłego roku.

Studstill uznała, że "sprawdzi się on bardzo dobrze", więc mamy nadzieję, że i my będziemy mieć podobną opinię.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?