E3 '17: Wolfenstein II: The New Colossus oficjalnie zapowiedziane; data premiery i zwiastun

Konferencja Bethesdy na targach E3 2017 przyniosła nam oficjalną zapowiedź nowej odsłony Wolfensteina. Przed Wami The New Colossus.

@ 12.06.2017, 07:03
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps4, xbox one

E3 '17: Wolfenstein II: The New Colossus oficjalnie zapowiedziane; data premiery i zwiastun

Wolfenstein II: The New Colossus będzie kontynuacją przygód B.J. Blazkowicza, które opowiedziano w wydanym w 2015 roku Wolfenstein: The New Order. O powstawaniu gry mówiło się już od dłuższego czasu, za sprawą informacji pochodzących od polskiej aktorki, Alicji Bachledy-Curuś, która użycza głosu jednej z postaci w grze i wyjawiła, że pracuje nad kolejną odsłoną.

Następnie były kolejne przecieki, tym razem ujawniające tytuł. Pojawiły się one przy okazji trwających właśnie targów E3 w Lost Angeles, a miało to miejsce w dniu wczorajszym za sprawą sklepu Amazon. Dziś, dzięki konferencji Bethesdy, wiemy już na pewno, że 27 października do posiadaczy PlayStation 4, konsol z rodziny Xbox One oraz komputerów osobistych trafi Wolfenstein II: The New Colossus.

Gra przeniesie nas do roku 1961 do Stanów Zjednoczonych. Twoje zabójstwo generała Deathsheada z pierwszej części cyklu było tylko krótkoterminowym zwycięstwem. Naziści utrzymują świat w swoim uścisku, a ty, jako BJ Blazkowicz, członek ruchu oporu i postrach nazistów, jesteś jedyną nadzieją ludzkości na wolność. Tylko to masz jaja, broń oraz o spryt potrzebny do tego, by wybić wszystkich nazistów i stać się zaczątkiem drugiej amerykańskiej rewolucji.

Na potrzeby Wolfenstein II: The New Colossus twórcy przygotowali zupełnie nową opowieść, a także wcześniej niedostępny arsenał uzbrojenia. Dla przykładu, to nazistów postrzelamy z czegoś zwanego Laserkraftwerk - wielozadaniowej broni laserowej, potrafiącej dezintegrować oponentów, albo z Dieselkraftwerk - napędzanego gazem granatnika, potrafiącego dewastować większe grupy wrogów. Sam Blazkowicz zresztą również nabył nowych zdolności, o czym przekonamy się grając.

Pierwszy zwiastun przedsięwzięcia możecie zobaczyć poniżej.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   14:46, 12.06.2017
No i na to czekałem Szczęśliwy Trochę dziwnie wyglądają twarze na tym trailerze, a w każdym razie nieco inaczej niż w The New Order Konsternacja
PS. Laserkraftwerk był dostępny w TNO Dumny