E3 '17: Minecraft z podrasowaną oprawą na Xboksie One X

Do gry trafi też funkcjonalność pozwalająca na zabawy międzyplatformowe.

@ 12.06.2017, 01:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox one

E3 '17: Minecraft z podrasowaną oprawą na Xboksie One X

Jednym z punktów konferencji Microsoftu było największe osiągnięcie studia Mojang, gra Minecraft. W trakcie prezentacji projektu dowiedzieliśmy się, że otrzyma on sporą aktualizację, wprowadzającą m.in. wyższej rozdzielczości tekstury.

Minecraft jest na rynku od dawna i funkcjonuje w praktycznie niezmienionej formie, przynajmniej jeśli chodzi o oprawę wizualną. Na konsoli Xbox One X, mającej zadebiutować w listopadzie bieżącego roku, projekt studia Mojang otrzyma specjalne DLC. Podniesie ono rozdzielczość do 4K, jednocześnie podkręcając efekty specjalne oraz jakość tekstur.

Ponadto do Minecrafta latem wkroczy możliwość zabawy międzyplatformowej. Oznacza to tyle, że właściciele różnych urządzeń będą w stanie grać ze sobą na jednej mapie i wspólnie się bawić.

Wszystkie rozpisane nowości ukazano na poniższym materiale filmowym.


Sprawdź także:
Minecraft

Minecraft

Premiera: 09 listopada 2011
PC, XBOX 360, XBOX ONE, PS3, PS4, PSV

Minecraft jest sandbox'ową grą stworzoną przez Markusa Perssona. Tytuł zdobył ogromną popularność, a jej fenomenu należy upatrywać się w prostocie rozgrywki. Gra naśladuj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:21, 12.06.2017
Minecraft przyżyje chyba wszystko i wszystkich Dumny W przyszłym roku na E3 zapowiedzą, że do gry trafi koło xD
0 kudosLucas-AT   @   17:28, 12.06.2017
Czym sie ten MS chwalil, skoro na PC juz 5 lat temu mozna bylo zainstalowac rozne mody graficzne, dzieki ktorymi gra wyglada znacznie lepiej. Pokazywanie tej gry na konferencji tylko swiadczy o tym, ze w tej firmie sa osoby odrealnione od rzeczywistosci. Te konfy sa przede wszystkim dla nowych projektow z wyzszej polki, a nie staroci.
0 kudosguy_fawkes   @   17:57, 12.06.2017
Microsoft znalazł dojną krowę, więc korzysta, ile tylko może. Boom na Minecrafta jak widać nie słabnie. Tym niemniej Lucas ma rację - robienie z tego tak wielkiego wydarzenia tym dobitniej świadczy o fakcie, że za bardzo tak naprawdę nie mieli co pokazać.