Mass Effect: Andromeda to ostatni duży projekt BioWare Montreal

Pracownicy studia zostali podzieleni pomiędzy inne ekipy. Marka Mass Effect idzie chwilowo w odstawkę.

@ 11.05.2017, 12:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Mass Effect: Andromeda to ostatni duży projekt BioWare Montreal

Wygląda na to, że Electronic Arts nie jest do końca zadowolone z tego, jak poradziło sobie Mass Effect: Andromeda. Korporacja postanowiła zmniejszyć liczbę osób zatrudnionych w BioWare Montreal, a cykl Mass Effect chwilowo odłożyć na półkę.

Opisane powyżej, niezbyt dobre wieści docierają do nas za sprawą serwisu Kotaku, powołującego się na jakieś wewnętrzne i sprawdzone, acz anonimowe źródła. Twierdzą one, że BioWare Montreal nie będzie już studiem prowadzącym, jeśli chodzi o duże projekty. Zamiast tego zajmie się wspieraniem innych deweloperów.

Część ludzi zostanie przeniesionych m.in. do EA Motive, studia, które również znajduje się w Montrealu, a obecnie pomaga w pracach nad Star Wars: Battlefront II. Część trafi do innych oddziałów BioWare (w Edmonton i Austin), a część zostanie na swoich stanowiskach, łatając i usprawniając Andromedę.

Poproszone o komentarz Electronic Arts wystosowało krótkie oświadczenie, w którym czytamy:

"Nasze ekipy w BioWare oraz EA włożyły mnóstwo starań w to, aby przygotować Mass Effect: Andromeda graczom z całego świata. Nawet podczas gdy BioWare skupia się na społeczności Mass Effect: Andromeda oraz usługach sieciowych, szukamy sposobów na przygotowanie się do dostarczania kolejnych doświadczeń.

Studia wchodzące w skład EA Worldwide Studios pełne są utalentowanych ludzi i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej stawiamy na współpracę pomiędzy ekipami przy najważniejszych projektach.

Ponieważ BioWare oraz Motive dzielą biura w Montrealu, członkowie ekipy BioWare dołączyli do projektów Motive. Powiększamy też liczebność ludzi przy innych projektach BioWare.

Jeszcze wiele rzeczy przygotuje BioWare w nadchodzących latach".

Mass Effect: Andromeda zadebiutowało w marcu. Było pierwszą grą opracowaną przede wszystkim przez BioWare Montreal, które wcześniej zajmowało się m.in. dodatkową zawartością dla Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3. Mimo że BioWare Edmonton (twórcy oryginalnej trylogii) oraz Austin także brały udział w powstawaniu Mass Effect: Andromeda, odgrywały one znacznie mniejszą rolę.

Czy to oznacza, że z Mass Effect koniec? Słowa szefa Electronic Arts zdają się temu przeczyć. Podczas rozmowy z inwestorami powiedział on:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak radzi sobie BioWare oraz jak BioWare rozwija markę Mass Effect. Nasze oczekiwania wobec przyszłości marki są wciąż mocne".

Jeśli nadal nie zdecydowaliście się na zakup Mass Effect: Andromeda, koniecznie zerknijcie do naszej recenzji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrzywy_banen   @   14:14, 11.05.2017
Studia nie żal, marki tak.
0 kudosLucas-AT   @   16:57, 11.05.2017
Studia też żal, bo to kolejne zażynane przez EA, ktore widocznie chce sie skupic tylko na wielkich i bezpiecznych markach, skierowanych do masowki, takich jak Star Wars, FIFA, NFS i Battlefield. Najbardziej rakowa korporacja to wlasnie EA.
0 kudosTheCerbis   @   17:00, 11.05.2017
Cytat: Wiadomość
Wygląda na to, że Electronic Arts nie jest do końca zadowolone z tego, jak poradziło sobie Mass Effect: Andromeda.
Cytat: Wiadomość
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak radzi sobie BioWare oraz jak BioWare rozwija markę Mass Effect. Nasze oczekiwania wobec przyszłości marki są wciąż mocne".
To jak to jest Big? Uśmiech
0 kudosbigboy177   @   17:07, 11.05.2017
Cytat: TheCerbis
Cytat: Wiadomość
Wygląda na to, że Electronic Arts nie jest do końca zadowolone z tego, jak poradziło sobie Mass Effect: Andromeda.
Cytat: Wiadomość
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak radzi sobie BioWare oraz jak BioWare rozwija markę Mass Effect. Nasze oczekiwania wobec przyszłości marki są wciąż mocne".
To jak to jest Big? Uśmiech

Popatrz, że powiedzieli o tym, jak radzi sobie BioWare, a nie jak się Andromeda sprzedaje Dumny I też sprytnie wyminęli, bo BioWare to 3 studia, a oberwało się Montrealowi.
0 kudosLucas-AT   @   18:41, 11.05.2017
Papka marketingowa zawsze będzie uspokajać graczy, a sytuacja za drzwiami może być inna. Ludzie z Criterion też zostali rozesłani do innych studiow EA, a Burnout nigdy już nie ujrzał światła dziennego. Pracownicy Criterionu musieli ewakuować się z EA, by założyć własne małe studio i opracować duchowego następce Burnouta, ktorego niedawno właśnie zapowiedzieli.
1 kudosmrPack   @   19:28, 11.05.2017
Nie zdziwię się w takim razie jeśli za jakiś czas EA zdecyduje o całkowitym zamknięciu studia Bioware Montreal. Wydaje mi się, że kolejny Mass Effect raczej w przyszłości powstanie.
0 kudosbigboy177   @   19:30, 11.05.2017
Cytat: mrPack
Wydaje mi się, że kolejny Mass Effect raczej w przyszłości powstanie.

Też mi się tak wydaje. Tylko muszą go oddać BioWare Edmonton, bo widocznie lepiej czują klimat.
0 kudosMicMus123456789   @   20:37, 11.05.2017
W Andromedę dobrze się gra, ale nie ma tego czegoś co miała trylogia. Trylogia od pierwszej części wgniatała w fotel w Amdromedzie mi tego brakuje.
Dodaj Odpowiedź