Twórcy marki Hitman wystawieni na sprzedaż

Square Enix nie jest już zainteresowane usługami IO Interactive.

@ 11.05.2017, 10:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Studio IO Interactive, do tej pory będące w rękach Square Enix, ma nie lada problem. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Japończycy nie są już zainteresowani utrzymywaniem Duńczyków i chcą sprzedać IO Interactive innej korporacji. Wraz ze studiem prawdopodobnie sprzedane zostaną wszystkie marki w nim opracowane.

"Aby zmaksymalizować satysfakcję graczy, jak również potencjał rynku w przyszłych działaniach, skupiamy nasze możliwości oraz energię na kluczowych markach oraz studiach", czytamy w oświadczeniu.

Umowa pomiędzy firmami dobiegła końca 31 marca bieżącego roku. Square Enix negocjuje obecnie sprzedaż z potencjalnymi inwestorami. Na razie nie wiemy kto konkretnie jest zainteresowany, ale być może niebawem wszystko stanie się jasne.

IO Interactive rozpoczęło współpracę ze Square Enix w 2009 roku, kiedy Japończycy kupili Eidos. Samo studio powstało natomiast w 1990 roku, a zasłynęło głównie za sprawą marki Hitman. Jej los jest obecnie niejasny, mimo że gracze z niecierpliwością wyczekują na jakiekolwiek informacje dotyczące drugiego sezonu wydanego w 2016 roku projektu.


Sprawdź także:

Hitman

Premiera: 31 stycznia 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Hitman to szósta (po Hitman: Rozgrzeszenie) odsłona serii gier o przygodach zabójcy, Agenta 47. Tym razem IO Interactive, producenci tytułu, postanowiło nie przyznawać pr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   12:22, 11.05.2017
Kurde, mam nadzieję że nie zagrozi to dalszemu rozwojowi Hitmana.
3 kudoskehciu   @   12:41, 11.05.2017
Karma wraca. To za wydanie Hitmana w epizodach.
0 kudosmrPack   @   19:38, 11.05.2017
Ciekawe kto przejmie IO Interactive i jak to wpłynie na kolejne odsłony Hitmana. Z sentymentu do łysego zabójcy trzymam kciuki, by marka jak i studio znalazły dobrego właściciela.