Twórcy opowiadają o cudownie wyglądającym Rime

Jeden z ambitniejszych projektów od lat powoli zbliża się do premiery. Czy Rime spełni pokładane w nim nadzieje?

@ 07.05.2017, 11:58
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Twórcy opowiadają o cudownie wyglądającym Rime

Tequila Works opublikowało najnowszy dziennik developera dotyczący swojej oryginalnej przygodówki. Deweloperzy wyjaśniają w nim wiele kwestii dotyczących tworzenia świata gry oraz tego dlaczego Rime jest zupełnie innym tytułem niż wszystkie pozostałe.

Rime będzie grą pozbawioną walki i koncentrującą się głównie na eksploracji. Twórcy chcą, żeby ich produkcja była relaksująca i nie zamierzają nazbyt utrudniać zagadek. Nie chcieli jednak aby rozgrywka była wtórna i nudna, dlatego doznania będą urozmaicone. Spotkamy się w więc z łamigłówkami, które zmuszą nas do oglądania poszczególnych konstrukcji od różnych stron, reagowania na dźwięki czy przesuwania przedmiotów.

W zalewie powtarzalnych strzelanin i ''symulatorów chodzenia'' tytuł wygląda bajecznie i nie emanuje efekciarstwem. Zapowiada się kawałek oryginalnego kodu, który pojawi się już niebawem w interesującej cenie.

Rime zadebiutuje na rynku  26 maja 2017 roku. Wydaniem gry na naszym rynku zajmie się Techland Wydawnictwo, które zadbało o zlokalizowanie gry i wydanie pudełkowe. Gra została wyceniona na 149 złotych.


Sprawdź także:
Rime

Rime

Premiera: 26 maja 2017
PS4, PC, XBOX ONE

Rime to druga produkcja niezależnego studia Tequila Works, znanego przede wszystkim z niezwykle popularnej gry Deadlight. Tym razem jednak otrzymujemy w pełni otwarty i t...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   21:32, 07.05.2017
Dla mnie raczej cena wysoka i przez to niezbyt interesująca.
0 kudosmrPack   @   12:32, 08.05.2017
Cytat: TheCerbis
Dla mnie raczej cena wysoka i przez to niezbyt interesująca.
Sprawdzając ceny w porównywarce nie jest aż tak źle Puszcza oko
Po problemie z wycofaniem się Sony z wydania gry i odkupieniu praw do niej chyba jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku.
0 kudosTheCerbis   @   13:52, 08.05.2017
Faktycznie. Sugerowałem się ceną wyszczególnioną przez Juve. Uśmiech