Gracz znalazł płytę z kodem źródłowym StarCraft i w zamian pojedzie na BlizzCon

Płyta odnalazła się po prawie 20 latach od zaginięcia.

@ 04.05.2017, 07:30
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Gracz znalazł płytę z kodem źródłowym StarCraft i w zamian pojedzie na BlizzCon

Ciekawa historia z pierwszym StarCraft w tle. Pewien użytkownik forum reddit, kryjący się pod nickiem Khemist49, odnalazł w zeszłym miesiącu płytę z kodem źródłowym gry StarCraft. Jest to ta sama płyta, której zaginięcie ogłosiła firma Blizzard w 1998 roku, tuż po tym, jak podano informację o zakończeniu prac nad grą i uzyskaniem przez nią statusu Gold.

Płyta odnalazła się więc po niemal 20 latach, a wspomniany gracz wszedł w jej posiadanie przy okazji zakupu sporego pudełka z grami od Blizzard i różnimy kartami powiązanymi z tymi tytułami. Transakcji dokonał w serwisie eBay. O ile sam zestaw był bez wątpienia ciekawy, bo zawierał rozmaite klasyki, tak szczególną uwagę użytkownika Khemist49, w trakcie przeglądania swojego świeżego nabytku, przykuła dziwna płyta, podpisana "STARCRAFT Gold Master Source Code". 

User postanowił więc poszperać w sieci, wrzucił zdjęcie wspomnianego CD i zapytał, co z tym zrobić. Rady od innych graczy były różne, od udostępnienia plików w sieci przez ostrzeżenia, że zaraz zgłoszą się do niego prawnicy z Blizzard. Finalnie wypalił drugi scenariusz, ale w znacznie łagodniejszej wersji. Otóż pracownicy Blizzard skontaktowali się z naszym bohaterem i grzecznie poprosili o zwrot płyty. Khemist49 tak też zrobił, a w ramach rekompensaty za fatygę otrzymał grę Overwatch i 250$ do wykorzystania w Blizzard Store.

To jednak nie koniec bonusów, bowiem chwilę później Blizzard jeszcze raz skontaktowało się z graczem, pytając go, "czy słyszał kiedyś o BlizzConie?". Okazało się, że owszem, Khemist49 słyszał o tej popularnej imprezie, ale nigdy nie miał okazji wziąć w niej udziału, z uwagi na kiepską dostępność biletów i kwestie finansowe. Przedstawiciele Blizzarda zaoferowali mu więc darmowy bilet, a także pokrycie wszelakich kosztów podróży i zakwaterowania na czas BlizzConu, z czego gracz rzecz jasna chętnie skorzystał. Podobnie jak i z paczki, która przyszła z siedziby Blizzard kilka dni później, zawierającej sprzęt komputerowy i gadżety z Diablo i Overwatch.

Firma Blizzard potwierdziła tę historię, dodając, że "chcą przekazać wyrazy uznania dla gracza, który postąpił w prawidłowy sposób, nie tylko od nich samych, ale także ze strony ogromnej społeczności StarCraft, która do dziś czerpie przyjemność z zabawy w pierwszą część cyklu".


Sprawdź także:
StarCraft

StarCraft

Premiera: 28 marca 1998
PC

StarCraft to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez studio Blizzard. Produkcja wrzuca nas do alternatywnej rzeczywistości science-fiction, w której to w naszej gal...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   09:06, 04.05.2017
Ciekawe czy chodziło o wartość sentymentalną / kolekcjonerską, czy też może studio nie miało już tego kodu (co raczej jest mało prawdopodobne).
0 kudosMicMus123456789   @   09:25, 04.05.2017
Ciekawa historia i to bardzo, a zakończenie jeszcze lepsze Szczęśliwy
0 kudosdabi132   @   10:02, 04.05.2017
Farciarz. Fajne gadżety i sprzęt swoją drogą dostał. Ciekawe ile wydał na to pudełko z grami na ebay'u.
0 kudosmrPack   @   14:55, 04.05.2017
Niezłe znalezisko. Blizzard miał gest, bo mogli mu dać tylko jakiś mały upominek.
0 kudosdenilson   @   15:45, 04.05.2017
Cytat: shuwar
Ciekawe czy chodziło o wartość sentymentalną / kolekcjonerską, czy też może studio nie miało już tego kodu (co raczej jest mało prawdopodobne).
Z całego zajścia można wywnioskować, że Blizzard jakby nie miał fizycznej kopii kodu źródłowego. Zaginął (możliwe że ktoś z tłoczni lub bliżej powiązany z Blizzard zwinął) i jak pojawił się to od razu do niego zapukali prawnicy.
Reakcja bardzo podobna do sytuacji zaginięć dzieł sztuki i ostrej prawniczej walki o odzyskanie.
Cytat: dabi132
Farciarz. Fajne gadżety i sprzęt swoją drogą dostał. Ciekawe ile wydał na to pudełko z grami na ebay'u.
Gadżety jako wyraz podziękowania za uczciwość się ceni. Co do ceny za pudło to mógł w miarę za racjonalne pieniądze to dorwać. Takie złote strzały się zdarzają.
0 kudosLysander   @   15:50, 04.05.2017
Mieć takiego farta to jak wygrać z rakiem Dumny
0 kudostinyLiza   @   15:44, 05.05.2017
Bardzo ładnie się zachował. Gdyby studio dało jakieś sucharskie fanty, mogłoby dużo stracić w oczach graczy. A tak wszyscy są szczęśliwi Uśmiech
Dodaj Odpowiedź