Civilization VI - wkrótce będziemy mogli wcielić się w Persów

Firaxis Games zapowiada kolejną nację do Civilization VI.

@ 21.03.2017, 16:07
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Firma Firaxis Games poinformowała o kolejnym DLC do gry Civilization VI, w ramach którego otrzymamy nową nację. Wcześniej do gry zawędrowali Polacy i Australijczycy. Teraz czas na walecznych Persów, którzy zawitają w grze już niebawem.

Persowie będą dowodzeni przez Cyrusa Wielkiego, władcę z ok. 590-529 roku p.n.e. Persowie mają gwarantowane bonusy do złota i kultury oraz okolicznych miast i pól. Cyrus posiada ponadto specjalną umiejętność, w ramach której po wypowiedzeniu wojny z zaskoczenia, jego wojownicy otrzymują premię do ruchu. Naród ten specjalizuje się w handlu, dzięki czemu możemy liczyć na dodatkowy darmowy szlak handlowy oraz premię wewnątrz już istniejących. Elitarną jednostką Persów będą Nieśmiertelni, potężni wojownicy specjalizujący się w atakach z dystansu.

Na ten moment nie ustalono daty premiery dodatku, choć najpewniej to kwestia kilku-kilkunastu dni. Nie znamy też ceny, ale tak jak poprzednie rozszerzenia do Civilization VI, będzie to pewnie 4.99 euro (około 21 zł).


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   16:22, 21.03.2017
A ja za namową MG pograłem w te 60 demonstracyjnych tur w C6 i powiem szczerze, że CV przemawiała do mnie bardziej. Nie wiem czy słusznie, ale odniosłem wrażenie szóstka jest okrojoną wersją piątą.
0 kudosdabi132   @   18:44, 21.03.2017
@shuwar: mi się przyjemnie ogrywało to demko i nie przyszła mi myśl do głowy, że szóstka jest okrojona jakoś względem V. Ciekawie rozwiązali kwestie budowniczych - jeden budowniczy znika po wybudowaniu no. kopalni i w ten sposób nie stoją potem bezczynnie.
0 kudosTajniaq007   @   19:14, 21.03.2017
Nie wiem skad to wrazenie skoro wiele kwestii zostalo rozwinietych, a pozostale najnormalniej w swiecie zostawione w niezmienionej formie. Gra sie przyjemnie.