Black Isle Studios pracowało nad Falloutem 3 w 3D

Nieco detali na temat nigdy nie dokończonego przedsięwzięcia ma dla nas Fergus Urquhart, szef studia Obsidian.

@ 30.01.2017, 14:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Black Isle Studios pracowało nad Falloutem 3 w 3D

Pierwsze odsłony serii Fallout oferowały izometryczny rzut na miejsce akcji. Później, po premierze Fallout 3, wszystko uległo zmianie. Bethesda zastosowała bowiem widok z oczu protagonisty oraz w pełni trójwymiarową oprawę. Co ciekawe, twórcy dwóch pierwowzorów także myśleli o 3D.

Szef studia ObsidianFergus Urquhart, zdradził nieco detali na temat anulowanego projektu Fallout 3, opracowywanego przez twórców cyklu, Black Isle Studios. Z wypowiedzi Urquharta wychodzi, że deweloperzy rozmyślali nad tym, w jaki sposób wkroczyć w 3D. Mieli nawet dwie wersje Fallout 3, obie jednak finalnie anulowano.

Pierwszy prototyp, kodowo zwany Van Buren, to ten, który okazyjnie pojawia się w sieci, gdy przeciekają z niego jakieś ujęcia. Drugi był zrealizowany w 3D,  o czym opowiada Urquhart.

"3D było fajną sprawą. Więc chcieliśmy odejść od silnika 2D na rzecz 3D, zaczęliśmy więc prace z technologią 3D zwaną NDL".

Niestety prototypu nigdy nie udało się przekształcić w pełnoprawny projekt. Głównie ze względu na to, że wydawca Fallouta, firma Interplay, wpadł w problemy finansowe.

NDL zostało natomiast zakupione przez Gamebryo, a następnie wykorzystane w Fallout 3, które opracowała firma Bethesda. Nie wiadomo niestety jak bardzo różni się finalny projekt Bethesdy od tego, nad czym pracowało Black Isle Studios. Nigdy się tego najpewniej nie dowiemy.


Sprawdź także:
Fallout

Fallout

Premiera: 30 września 1997
PC

Fallout jest jedną z najbardziej znanych i najpopularniejszych gier RPG. Jej akcję osadzono w przyszłości, w świecie wyniszczonym całkowicie ze względu na konflikt nuklea...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   19:29, 25.03.2017
Jestem ciekaw jakby wyglądała "trójka" przygotowana przez Black Isle.