W najbliższym czasie nie zobaczymy kolejnego Deus Ex. To przez kiepską sprzedaż Rozłamu Ludzkości?

Dalsze losy serii stoją pod znakiem zapytania, przynajmniej jeżeli chodzi o najbliższą przyszłość.

@ 30.01.2017, 14:46
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

W najbliższym czasie nie zobaczymy kolejnego Deus Ex. To przez kiepską sprzedaż Rozłamu Ludzkości?

Studio Eidos Montreal zostało oddelegowane do wsparcia przy pracach nad kolejną odsłoną serii Tomb Raider i produkcji gier objętych wieloletnią licencją Marvela, donosi Eurogamer. Oznacza to, że seria Deus Ex została obecnie zepchnięta na bok i w najbliższym czasie nie możemy spodziewać się kolejnej odsłony przygód Adama Jensena.

Ostatnia część Deus Ex debiutowała w sierpniu ubiegłego roku. Rozłam Ludzkości to udana i dość wysoko oceniona produkcja, ale najwięksi fani serii byli nią nieco zawiedzeni, bo pod niektórymi względami, głównie fabularnymi, odstawała od wydanego kilka lat wcześniej Buntu Ludzkości. Tytuł podobno nie sprzedał się najlepiej, co może być powodem odstawienia serii na bok, przynajmniej na jakiś czas. Nie znamy dokładnych liczb, ale 0.5 mln aktywnych kopii na Steam (dane ze SteamSpy) to nie jest rewelacyjny wynik, tym bardziej, że spory udział w budowie tego wyniku mają egzemplarze nabyte po ostatnich wyprzedażach. Edycja konsolowa z pewnością notowała lepsze wyniki, ale widocznie nadal nie zadowoliły one włodarzy Square Enix.

Poradnik:
Jeśli nadal gracie w Rozłam Ludzkości, zerknijcie do naszego poradnika.

"Choć pracujemy nad rozwijaniem uniwersum Deus Ex, tworząc jednocześnie nową zawartość i aktualizacje do Deus Ex: Rozłam Ludzkości, to jednocześnie poświęcamy nasze talenty wspólnej pracy z Crystal Dynamics i Marvelem nad projektem The Avengers" - wyjaśniają przedstawiciele studia Eidos Montreal.

Jak widać, studio ma obecnie ręce pełne roboty i najwyraźniej nie ma czasu na kolejne przygody Adama Jensena. Wątpliwym jest aby tak popularna marka została całkowicie porzucona, ale w przeciągu najbliższych kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu miesięcy raczej nie doczekamy się kolejnego Deusa. Jeżeli komuś mało, to drobnym pocieszeniem może być dodatek A Criminal Past do Rozłamu Ludzkości, który zadebiutuje 23 lutego. To drugie i zarazem ostatnie fabularne DLC do wydanej w ubiegłym roku produkcji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   15:13, 30.01.2017
No i dobrze. Trochę oddechu od serii się przyda.
0 kudoskobbold   @   16:41, 30.01.2017
Odcinanie kuponów nigdy nie wychodziło na dobre wydawcą.
0 kudosTheCerbis   @   18:08, 30.01.2017
Popieram poprzedników. Mnie najbardziej zabolała optymalizacja. Przeszedłem poprzednie części, ale tutaj muszę poczekać do wymiany PC.