Resident Evil VII: Biohazard - piraci złamali zabezpieczenia gry

Crack w sieci - Denuvo niestety po raz kolejny nie poradziło sobie ze staraniami piratów.

@ 30.01.2017, 13:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Resident Evil VII: Biohazard - piraci złamali zabezpieczenia gry

Twórcy zabezpieczenia przeciwpirackiego Denuvo nie mają w ostatnim czasie łatwo. Odkąd piratom udało się złamać zabezpieczenia Rise of the Tomb Raider, w sieci pojawiło się wiele innych cracków, umożliwiających odpalenie kolejnych tytułów korzystających z oprogramowania. Niedawno przegrała kolejna produkcja.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, zabezpieczona najnowszą wersją Denuvo gra Resident Evil VII: Biohazard poddała się zaledwie po pięciu dniach od premiery. Piraci albo opracowali więc nowy sposób łamania zabezpieczenia, albo w oprogramowaniu wciąż jest jakaś luka, która ułatwiała przygotowywanie cracka.

Jakkolwiek by nie było, inżynierowie z Denuvo mają niełatwy orzech do zgryzienia. Przyszłość firmy zależy od tego, jak będzie sobie radził ich flagowy produkt. Jeśli nie będzie w stanie opóźnić (bo całkowite wyeliminowanie jest mało realne) momentu powstania cracka, raczej nikt nie będzie z niego korzystał.

Capcom, wydawca Resident Evil VII, na pewno mocno się nad tym zastanowi, przygotowując się do debiutu swojego kolejnego przedsięwzięcia.

Jeżeli nie zdecydowaliście się jeszcze na zakup Resident Evil VII, koniecznie zerknijcie do naszej recenzji. Jeśli natomiast gracie, zachęcamy do korzystania z naszego poradnika.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosVerdyct   @   13:29, 30.01.2017
Pierwszy crack złamała Ewa jeszcze w raju. Od tej pory ludzkość poznała co to zło. A zło istnieje po to, by było odmienne od dobra. Więc dobro zawdzięcza swe istnienie złu. A więc gdyby nie dobro, nie byłoby zła, i odwrotnie, i tak w kółko. Gdyby nie zabezpieczenia, nie byłoby łamaczy. Gdyby nie przesadna chciwość twórców, nie byłoby przesadnie oszczędnych nabywców. Ot taka chłopska filozofia.
0 kudosDirian   @   13:33, 30.01.2017
Cytat: Verdyct
Gdyby nie przesadna chciwość twórców, nie byłoby przesadnie oszczędnych nabywców. Ot taka chłopska filozofia.

Ludzie potrafią piracić gry kosztujące 10 zł, więc takie rozumowanie nie jest właściwe.
0 kudosVerdyct   @   13:39, 30.01.2017
Znam takich, których przez przesadną chciwość innych nie stać nawet na wydanie 10zł. Oczywiście żadne to usprawiedliwienie. Ale są i tacy, którzy piracą dla sportu. A złamanie zabezpieczeń traktują jako swoiste wyzwanie.
0 kudosmikhail01   @   13:43, 30.01.2017
Nie sądziłem, że w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze się bawi w piracenie.
0 kudosfebra1976   @   14:40, 30.01.2017
Może dotychczasowi dusigrosze czyli rada nadzorcza Capcom'u postanowiła pochwalić się nowym RE.
Dlatego postanowili słabo zabezpieczyć grę. Ci których stać kupią, ci których nie stać pobiorą z torentów, alleluja!
0 kudosKotecek_PL   @   14:54, 30.01.2017
Hahahaha a tak się chwalili jakie to zabezpieczenie nie do obejścia i ile ono nie jest warte Dumny
0 kudosdabi132   @   18:06, 30.01.2017
Cytat: Verdyct
Znam takich, których przez przesadną chciwość innych nie stać nawet na wydanie 10zł. Oczywiście żadne to usprawiedliwienie.

A ja znam takich, którzy zarabiają dobrą kasę i piracą gry, bo po co mają kupować skoro można mieć coś za darmo? Robili by to nawet wtedy gdyby gry kosztowały nie 10, a 5 zł.
Każde zabezpieczenie da się złamać, to kwestia czasu i tego jak uparta jest osoba łamiąca je.
0 kudosTheCerbis   @   18:12, 30.01.2017
Cytat: dabi132
A ja znam takich, którzy zarabiają dobrą kasę i piracą gry, bo po co mają kupować skoro można mieć coś za darmo? Robili by to nawet wtedy gdyby gry kosztowały nie 10, a 5 zł.
Poważnie? Co za mentalność... Chciałem powiedzieć cebuli, ale to bardzo zacne warzywo.
0 kudoskobbold   @   08:46, 31.01.2017
Ludzie tworzyli zabezpieczenia to i ludzie je złamali. Nie ma zabezpieczeń których nie da się pokonać, to tylko kwestia czasu. Enigma też miała być nie do rozszyfrowania a jednak się udało.
Dodaj Odpowiedź