Astroneer otrzymuje aktualizację i dołącza do Play Anywhere

Od teraz nabywając Astroneer na Xbox One będziemy mogli zagrać także na PC (i vice versa). Gra została ponadto zaktualizowana do wersji 119.

@ 21.01.2017, 17:12
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox one

Studio System Era udostępniło właśnie świeżą aktualizację gry Astroneer. Patch wnosi garść poprawek, "kilka niespodzianek do odkrycia" i przy okazji "przyłącza" grę do programu Play Anywhere.

Oznacza to, że nabywając tytuł w Windows Store lub Xbox Store będziemy mogli ograć go zarówno na PC jak i Xbox One. Warto jednak przypomnieć, że opcja ta działa jedynie w przypadku kopii kupionych w sklepach Microsoftu - edycja na Steam nie oferuje kompatybilności z dwiema platformami.

W Astroneer wskakujemy w buty kosmonauty, który zostaje wysłany w kapsule na jedną z planet. Naszym zadaniem jest zbieranie surowców, a następnie tworzenie kolejnych obiektów, które z czasem przerodzą się w kosmiczną bazę. Tytuł obecnie dostępny jest we wczesnym dostępie na Steam, Windows Store i konsoli Xbox One. Twórcy stale rozwijają swój projekt, regularnie udostępniając kolejne aktualizacje, wnoszące nie tylko poprawki, ale też nową zawartość. Mimo wczesnej fazy rozwoju, Astroneer zostało bardzo ciepło przyjęte przez graczy - na około 12 tysięcy opinii na Steam, aż 90% z nich to opinie pozytywne.

Przy okazji ekipa z System Era poinformowała, że wkrótce przenoszą się do nowego, większego biura. Był to główny powód, przez który musieliśmy nieco dłużej poczekać na opisywaną dziś aktualizację.


Sprawdź także:

Astroneer

Premiera: 16 grudnia 2016
PC, XBOX ONE, PS4

Astroneer to debiutanckie dzieło studia System Era Softworks, które jest kosmiczną przygodową grą akcji z otwartym światem.Astroneer oferuje ogromny, proceduralnie genero...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   11:32, 22.01.2017
A na MG w encyklopedii od 30.04.2016 Uśmiech