Resident Evil VII - Capcom chce, aby w pierwszy dzień sprzedało się 4 mln egzemplarzy gry

Firma jest pewna swego. Zamówienia przedpremierowe były bowiem powyżej oczekiwań.

@ 09.12.2016, 15:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Resident Evil VII to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier początku przyszłego roku. Prawdopodobnie z tego powodu Capcom zakłada, że w ciągu pierwszego dnia globalnej sprzedaży uda mu się opchnąć przynajmniej 4 miliony egzemplarzy.

Temat predykcji poruszył dyrektor marketingu firmy, Antoine Molant, podczas rozmowy z redakcją portalu MCV. Powiedział on, że to jedna z największych premier Capcomu, jeśli chodzi o bieżącą generację konsol.

"Komercyjnie, [Resident Evil VII] to prawdopodobnie największa premiera Capcomu na konsolach bieżącej generacji. Idealnie, chcielibyśmy sprzedać 4 miliony egzemplarzy w ciągu pierwszego dnia. To byłoby wspaniałe. Patrząc na to, co widzimy w pre-orderach oraz dzisiejszych trendach, sądzimy, że uda nam się to zrobić", powiedział Molant.

"Wszystkie znaki, jakie widzieliśmy na rynku, niezależnie od tego czy chodzi o Wielką Brytanię czy inny region, są bardzo pozytywne. Nie zamierzamy siedzieć i nic nie robić, ponieważ chcemy działać. Jesteśmy pewni swego".

Molant zdradził też, że zamówienia przedpremierowe były powyżej oczekiwań, nie ujawnił jednak żadnych konkretnych liczb, a zatem pozostaje nam zawierzyć wydawcy.

Premiera Resident Evil VII zaplanowana została na 24 stycznia 2017 roku, na PC, PS4 oraz Xboksie One. Wyczekując na debiut, zerknijcie na kilka materiałów, prezentujących rozgrywkę, o których pisaliśmy niedawno. Pamiętajcie też o wersjach demonstracyjnych gry.


Sprawdź także:

Resident Evil VII: Biohazard

Premiera: 24 stycznia 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Resident Evil VII: Biohazard to kolejna odsłona słynnej serii horrorów, opracowanej przez firmę Capcom. Po kilku rozdziałach nastawionych bardziej na akcję, a mniej na kl...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:25, 09.12.2016
Fakt, że gra zapowiada się świetnie, a nawet rewelacyjnie względem poprzednich odsłon serii, ale i tak uważam, że 4 miliony pierwszego dnia to trochę za duże wymagania.
0 kudosJackieR3   @   16:59, 09.12.2016
Miejmy nadzieję że w Capcomie pracują honorowi ,starej daty Japończycy.Jak nie nie będzie tych czterech milionów to wszyscy pracownicy i dyrektorzy popełnią rytualne seppuku. Zadziorny