Bulletstorm: Full Clip nie otrzyma darmowej aktualizacji na PC

Sprawa darmowego update'u jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się to wydawać.

@ 05.12.2016, 14:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Bulletstorm: Full Clip nie otrzyma darmowej aktualizacji na PC

Podczas minionego już The Game Awards 2016 polskie studio People Can Fly zaprezentowało swoje najnowsze przedsięwzięcie. Zgodnie z panującą modą, ekipa pracuje nad remasterem Bulletstorm. Jego tytuł to Bulletstorm: Full Clip, natomiast premierę zaplanowano na przyszły rok.

Niestety za produkcję będzie trzeba zapłacić niezależnie od platformy sprzętowej, na jakiej zdecydujemy się dokonać zakupu. Randy Pitchford, szef studia Gearbox, wydawcy gry, postanowił temat ten wyjaśnić, korzystając z Twittera. Gracze byli bowiem zaskoczeni, że nawet w przypadku komputerów osobistych remaster będzie płatny. Nie otrzymamy żadnego bezpłatnego update'u.

W skrócie chodzi o to, że Bulletstorm to projekt wydany pierwotnie przez Electronic Arts i to właśnie oni mają wszelkie prawa licencyjne. W związku z tym niemożliwe jest przygotowanie darmowej aktualizacji. Ponadto oryginalne Bulletstorm udostępniono w ramach inicjatywy Games for Windows Live, a Bulletstorm: Full Clip trafi najpewniej na Steam.

Jeśli chodzi o zmiany oraz nowości, deweloperzy przygotowują "zaktualizowane tekstury, bardziej szczegółowe modele, lepszej jakości oprawę dźwiękową, wyższą płynność, a także rozdzielczość 4K na PC i PlayStation 4 Pro". W grze znajdziemy nie tylko podstawkę, ale również wszystkie wydane do niej dodatki oraz całkiem nową zawartość. 

Remaster trafi do sprzedaży 7 kwietnia 2017 roku, a zakupić będzie go można na PC, PS4 oraz Xboksie One. Co ciekawe, osoby, które złożą na niego zamówienie przedpremierowe, będą w stanie przejść całą kampanię singlową jako Duke Nukem.


Sprawdź także:
Bulletstorm

Bulletstorm

Premiera: 22 lutego 2011
PC, PS3, XBOX 360

Bulletstorm to produkcja rodzimego studia People Can Fly, mającego na swoim koncie m.in. pierwszą część Painkillera. Za wydanie gry odpowiedzialne jest Electronic Arts. P...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:42, 05.12.2016
Z jednej strony trochę szkoda, że aktualizacji nie będzie, ale z drugiej fajnie, że gra trafi na steam, bo nie wyobrażam sobie dziś gry nie na steam, origin czy uplay Dumny A dzięki temu gra dłużej pożyje niż podstawka z G4WL :/ Jeśli cena nie będzie kosmiczna w dniu premiery biorę od razu.