Dishonored 2 nie zyskuje nic na PlayStation 4 Pro

Jeśli liczyliście na to, że Dishonored 2 na PlayStation 4 Pro działa lepiej, niestety się zawiedziecie.

@ 25.11.2016, 14:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Dishonored 2 nie zyskuje nic na PlayStation 4 Pro

Redakcja Digital Foundry przygotowała analizę gry Dishonored 2 w wersjach dedykowanych konsolom PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Jak wynika z materiału filmowego, w przypadku najnowszej platformy Sony nie ma praktycznie żadnego skoku wydajności.

Dishonored 2 oparte zostało na autorskim silniku Void, przygotowanym przez studio Arkane na podstawie silnika id Tech, przygotowanego przez id Software. Zmiana narzędzia odbiła się negatywnie na optymalizacji, a w rezultacie nie jest ona najwyższych lotów, szczególnie w przypadku komputerów osobistych. Na konsolach jest lepiej, choć też zdarzają się spadki płynności.

Nie do końca zoptymalizowany silnik jest też najprawdopodobniej powodem tego, że nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy Dishonored 2 odpalonym w 1080p na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Mimo że wydajność układu graficznego PS4 Pro jest wyższa, Dishonored 2 nie jest w stanie w tej sytuacji jej wykorzystać.

Jedyna różnica, jeśli chodzi o nową i starą wersję PS4 to rozdzielczość. Osoby dysponujące telewizorem obsługującym 4K, są w stanie z taką rozdzielczością odpalić grę. Żadnej różnicy nie ma natomiast w 1080p. Ani wyższej płynności, ani lepszej jakości oprawy. Sytuację być może poprawią kolejne aktualizacje.

Poniżej znajdziecie dokładną analizę. Zerknijcie też na naszą recenzję Dishonored 2, a także do poradnika, nad którym aktualnie pracujemy.


Sprawdź także:
Dishonored 2

Dishonored 2

Premiera: 11 listopada 2016
PC, PS4, XBOX ONE

Dishonored 2 to kontynuacja skradankowej gry akcji z 2012 roku. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej odsłony, za produkcję odpowiada Arkane Studios, zaś dzieło wydane je...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?