Peter Molyneux chciałby przygotować Fable 4

Szanse na to są jednak naprawdę niewielkie, bliskie zeru.

@ 25.11.2016, 14:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox 360, xbox one

Peter Molyneux chciałby przygotować Fable 4

Były szef studia Lionhead, Peter Molyneux, rozmawiał niedawno z redakcją magazynu OXM, a w trakcie konwersacji poruszono temat ewentualnej kontynuacji słynnej serii Fable. Deweloper bardzo chętnie by takową przygotował, jest naprawdę zaskoczony tym, że Microsoft nad nią nie pracuje.

"To szaleństwo, że Fable 4 nie powstaje. Chciałbym zrobić Fable 4, studio próbowało to zrobić. Musiałbyś jednak zebrać z powrotem oryginalną ekipę", powiedział Molyneux.

Co ciekawe, Lionhead przygotowywało przez chwilę Fable 4. Finalnie jednak projekt przekształcono w anulowane Fable Legends. Microsoft chciał za wszelką cenę, aby gra powstała nie jako produkt, ale usługa, którą można by rozwijać i sprzedawać przez dłuższy okres czasu. Skończyło się to jednak niewesoło.

Od momentu anulowania Fable Legends marka odeszła w niepamięć i nie wiadomo czy kiedykolwiek powróci. Właścicielem cyklu jest Microsoft i tylko włodarze Giganta z Redmond są w stanie podjąć decyzję o ewentualnej kontynuacji.


Sprawdź także:
Fable: Zapomniane Opowieści

Fable: Zapomniane Opowieści

Premiera: 08 października 2004
XBOX, PC

Fable to cRPG stworzone przez studio Lionhead, kierowane przez legendarnego twórcę takich produkcji, jak Black & White i Dungeon Keeper - samego sir Petera Molyneuxa. W g...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   01:56, 26.11.2016
Ja bardzo bym chciał Fable II oraz dorwać gdzieś niedostępną trójkę.
0 kudosMicMus123456789   @   16:00, 27.11.2016
Ten Pan zawsze dużo chce i ma wielkie wizje, a co z nich wychodzi wszyscy wiemy.

Trzecia część jest dziś chyba nie do zdobycia przynajmniej na PC, nie wiem jak na konsolach.