Homefront: The Revolution - wydawca uważa, że gra zadebiutowała zbyt wcześnie

Z tego powodu produkcja nie poradziła sobie na rynku i sprzedała poniżej oczekiwań.

@ 23.11.2016, 15:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Homefront: The Revolution - wydawca uważa, że gra zadebiutowała zbyt wcześnie

Wydawca Homefront: The Revolution, Deep Silver, postanowił się przyjrzeć błędom, jakie popełniono w momencie premiery przedsięwzięcia. Szefostwo uznało, że do debiutu doszło zbyt wcześniej i dlatego gra nie odniosła oczekiwanego przez wszystkich sukcesu.

"Wyciągnęliśmy wnioski z premiery Homefront", powiedział manager marki oraz marketingu w firmie, Paul Nicholls, podczas rozmowy z ekipą portalu MCV. "Widać obecnie, że na rynku liczy się przede wszystkim jakość, a niektóre duże marki mają problem z odpowiednią sprzedażą. Dowiedzieliśmy się wiele na temat tego, co robić w przyszłości. Nie chodzi tylko o jakość produktu, ale także to, co dzieje się podczas premiery".

W opinii Nichollsa, deweloperzy ze studia Dambuster poradzili sobie bardzo dobrze. W miarę upływu czasu załatali niedociągnięcia i usprawnili działanie gry. Właśnie to przekonuje wydawcę, iż do premiery doszło zbyt wcześnie.

"Odczucia konsumentów całkiem się zmieniły. Obecnie otrzymujemy wiele pozytywnych informacji, w porównaniu do tego, co działo się w dniu premiery, więc największą nauczką było wyczucie czasu".

Na chwilę obecną nie zapowiedziano kolejnej odsłony serii Homefront. Jeśli chodzi o The Revolution, nie miało ono łatwo. Projekt najpierw powstawał w THQ, później był w rękach studia Crytek, a finalnie zawitał pod strzechą Deep Silver oraz nowo powstałego studia Dambuster. Zawirowania na pewno przyczyniły się do spadku ogólnej jakości tytułu.


Sprawdź także:
Homefront: The Revolution

Homefront: The Revolution

Premiera: 17 maja 2016
PC, PS4, XBOX ONE

Homefront: The Revolution to kontynuacja wydanej przez firmę THQ strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby. Tym razem za tytuł odpowiedzialny jest brytyjski oddział korpo...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:20, 23.11.2016
Odkryli coś co jest powszchnie wiadome i równie powszechnie zlewane czyli, że liczy się jednak ta jakość produktu. Taka wypowiedź ma chyba na celu obrażenie graczy lub ten Pan ubliża samemu sobie, bo chyba nie słyszał co mówi.
0 kudosdabi132   @   16:38, 23.11.2016
Wow, odkrycie Ameryki - gra zbyt wcześnie została wydana. Trzeba było wcześniej się nad tym zastanowić, i dopracować grę.
0 kudoskobbold   @   18:33, 25.11.2016
Głosowanie portfelem zawsze najlepiej działa na wyobraźnie wydawców. Plus jest taki, że wydawcy powoli zaczynają zauważać, że jednak liczy się jakość a nie ilość i szybkość wydania tytułu.
0 kudosmrPack   @   20:02, 25.11.2016
Czy na prawdę dopiero słaba sprzedaż jest w stanie zmusić wydawców do takich przemyśleń i publicznego przyznawania się do tego co jest dość oczywiste? Poirytowany
Dodaj Odpowiedź