Batman: Arkham City - porównanie wersji PC oraz PlayStation 4/Xbox One

Jeśli zastanawialiście się jak bardzo podrasowano oprawę wizualną w current-genowym remasterze Batman: Arkham City, to koniecznie zerknijcie poniżej.

@ 27.10.2016, 18:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Batman: Arkham City - porównanie wersji PC oraz PlayStation 4/Xbox One

Ekipa Digital Foundry postanowiła zestawić ze sobą komputerową oraz odświeżoną wersję Batman: Arkham City. Do boju stanęła edycja dla blaszaków, wydana kilka lat temu, tyle że na maksymalnych detalach, oraz wydanie przeznaczone dla konsol obecnej generacji: Xboksa One i PlayStation 4; skryte w pakiecie Batman: Return to Arkham.

Co wynika z zestawienia? Ano to, że zremasterowane Batman: Arkham City to zarówno kroki do przodu, jak i wstecz. Niektóre elementy udało się deweloperom faktycznie dopracować, inne niestety są nieco słabszej jakości niż w wydaniu pierwotnym. Różnice są jednak dość minimalne.

Największą zmianą jest zupełnie nowy silnik graficzny. Batman: Arkham City oryginalnie korzystało z silnika Unreal Engine 3, natomiast na potrzeby remasterów skorzystano z Unreal Engine 4. Nie oznacza to jednak automatycznie lepszych efektów, tudzież bardziej imponującej ogólnej oprawy wizualnej.

Gdzieniegdzie widać dodatkowe tekstury. W niektórych miejscach wykorzystano nowe shadery, a w innych poprawiono np. całe modele, jak w przypadku Pingwina, który jest nieco bardziej naturalny i przerażający. Na plus zaliczyć można także odbicia. Ulice skąpane w deszczu prezentują się lepiej niż w edycji PC.

Kończąc przypomnę, że Batman: Return to Arkham swoją premierę miało w zeszłym tygodniu. Zestaw zadebiutował wyłącznie na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wydawca, firma Warner Bros, zdecydował się odpuścić blaszaki.


Sprawdź także:
Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

Premiera: 22 listopada 2011
PC, PS3, XBOX 360

Batman: Arkham City to sequel gry akcji traktującej o walce Batmana z czarnymi charakterami, a w szczególności z Jokerem. Należy podkreślić, że seria Arkham Asylum ukazuj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFestus_   @   22:26, 27.10.2016
Chętnie zagrałbym jeszcze raz w zremasterowanej wersji, gdyby tylko był czas... Smutny
0 kudosIgI123   @   00:37, 28.10.2016
Chociaż Arkham City to top 5 moich ulubionych gier wszech czasów, to odświeżoną wersję sobie odpuszczę. Remasterom po kilku latach od premiery mówię nie.