Sony niebawem ujawni swoje nowe gry mobilne

Korporacja oprze je na znanych i lubianych markach PlayStation.

@ 14.10.2016, 14:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3, mob, psv, ps4

Sony niebawem ujawni swoje nowe gry mobilne

Na początku września pisaliśmy, że Sony pozazdrościło sukcesu Pokemon Go. Korporacja zdecydowała wówczas, że bardziej agresywnie wejdzie w rynek gier mobilnych, a w rezultacie wiele jej marek będzie się dało nabyć także na smartphonach oraz tabletach. Dzisiaj mamy kolejne doniesienia w temacie.

Japończycy wciąż nie zdradzają co prawda konkretów, ale z udostępnionych informacji wynika, że prace nad grami mobilnymi Sony ruszyły pełną pracą. Pieczę nad nimi sprawuje studio ForwardWorks, a pierwsze tytuły powinny zadebiutować już w przyszłym roku.

Chociaż nie wiemy o jakie projekty chodzi, mają one być oparte o "popularne serie PlayStation". Jak donosi redakcja Nikkei, gry mogą być w jakiś sposób połączone z projektami konsolowymi, jest też spora szansa, że nie będą one dedykowane wyłącznie mieszkańcom Japonii, ale trafią też na zachód.

Do tej pory rynek mobilny był przez Sony traktowany dość zachowawczo. Korporacja wypuściła garść aplikacji na smartphony, które w jakiś sposób powiązane były z marką PlayStation, ale nic wyjątkowo interesującego. Niebawem ma się to zmienić. Firma liczy na sukces mogący przynajmniej dorównać temu odniesionemu przez Pokemon Go.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?