Waszyngtońska Komisja Hazardowa bierze na celownik Valve i grę Counter-Strike: Global Offensive

Valve ma niemałe problemy związane z hazardem w Counter-Strike: Global Offensive. Waszyngtoński urząd może firmie wymierzyć karę.

@ 06.10.2016, 16:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Waszyngtońska Komisja Hazardowa bierze na celownik Valve i grę Counter-Strike: Global Offensive

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Valve rusza na wojnę ze stronami hazardowymi. Dzisiaj mamy informacje na temat kolejnego rozdziału tejże batalii. Tym razem wydaje się jednak, że to Valve jest pod ostrzałem.

Z ostatniej informacji prasowej Valve wynika, że Waszyngtońska Komisja Hazardowa postanowiła zbadać sytuację w studiu i sprawdzić czy w jakikolwiek sposób przykłada ono rękę do procederu handlu skórkami, będącego po prostu najzwyklejszym hazardem.

Komisja nakazała Valve opracowanie rozwiązań, które uniemożliwią owy obrót wirtualnymi dobrami. Jeśli firma się nie dostosuje, urząd może przejść do "kolejnych czynności, jeśli będą one konieczne". Póki co deweloper ma "powziąć wszelkie możliwe akcje, aby uniemożliwić stronom zewnętrznym wykorzystywanie skórek do hazardu". Ponadto ma 14 dni na to by "wyjaśnić w jaki sposób przestrzega prawa nałożone przez Waszyngtońską Komisję Hazardową, a jeśli tego nie zrobi przeciwko korporacji mogą zostać zorganizowane sprawy cywilne lub kryminalne".

Valve oczywiście traktuje bardzo poważnie działania komisji, czego rezultatem jest ponad 40 pism do właścicieli stron, zajmujących się przyjmowaniem zakładów na skórki. Firma podkreśla, że tego typu postępowanie niezgodne jest z regulaminem Steam oraz gry Counter-Strike: Global Offensive

Sytuację będziemy bacznie obserwować, przekazując Wam wszystkie związane z nią doniesienia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   17:55, 06.10.2016
Może w końcu zrobi się w tym temacie porządek.
0 kudosDamian098K   @   21:14, 06.10.2016
Nareszcie ktoś bierze się poważnie za ten hazard w cs:go bo ten cały za przeproszeniem burdel, który jest z tymi stronami hazardowymi i skórkami to reklamowanie jakiś stron np z ruletką skinami przez bardziej znanych youtuberów to czasami przechodzi luckie pojęcie bo na tych stronach które są nam ukazywane jako, że za każdym losowaniem napewno wygramy kose i, że są ludzie którzy się na to nabierają i wydają hajs na to z myślą, że teraz mi się na pewno uda to czasem mi się przykro robi.
0 kudosIgI123   @   21:51, 06.10.2016
Pewnie w tej całej komisji też są fani Half-Life'a. Zaplanowali że nałożą na Valve kilka kar, zmniejszą im się obroty pochodzące ze skinów i Gabe nie będzie miał wyjścia jak wziąć tyłek do roboty.