Forza Horizon wkrótce definitywnie zniknie ze sklepów

Pierwsza odsłona cyklu Forza Horizon ze statusem "end of life".

@ 26.09.2016, 11:41
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
xbox 360

Forza Horizon wkrótce definitywnie zniknie ze sklepów

Jeżeli nie zakupiliście jeszcze wydanej w 2012 roku na X360 gry Forza Horizon, to macie ostatnią okazję by to zrobić - przynajmniej jeżeli mówimy o nowym egzemplarzu.

Studio Turn 10 poinformowało bowiem, że tytuł wraz z dniem 20 października osiągnie status "end of life", co oznacza, że gra zostanie wycofana ze sprzedaży, zarówno w wersji fizycznej jak i cyfrowej.

Twórcy nie podają powodów takiej decyzji, ale zdaje się, że chodzi o kończące się licencje na dostępne w grze wozy - nie są one bezterminowe, w efekcie czego twórcy muszą wycofać grę ze sprzedaży by nie łamać umów.

Forza Horizon debiutowała w październiku 2012 roku na konsoli Xbox 360. Gra została bardzo ciepło przyjęta przez graczy, będąc ciekawą alternatywą dla oryginalnej serii Forza. Dwa lata później doczekaliśmy się Forza Horizon 2, która wylądowała na X360 i Xbox One, zaś już jutro debiutuje Forza Horizon 3, tym razem na Xbox One i Windows 10. Trójka zebrała bardzo wysokie noty, a jej wysoką jakość potwierdza również nasza recenzja.


Sprawdź także:
Forza Horizon

Forza Horizon

Premiera: 23 października 2012
XBOX 360

Forza Horizon to kolejna część jednej z najsłynniejszych serii gier wyścigowych. Z racji, że nie jest to pełnoprawna piąta część, a studio matka (Turn 10) tylko wspomagał...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   22:06, 26.09.2016
Jeszcze niedawno gra była dostępna za darmo w ofercie Games with Gold i trafiła też do wstecznej kompatybilności XO. Pewnie przed wycofaniem zainteresowanie trochę podskoczy.