The Division najlepiej sprzedającą się grą Ubisoftu w 2016 roku

Ubisoft ma powody do świętowania, firma radzi sobie wyśmienicie, a jej gry przyciągają coraz więcej graczy.

@ 23.09.2016, 15:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, wiiu, ps4, xbox one

The Division najlepiej sprzedającą się grą Ubisoftu w 2016 roku

Firma Ubisoft opublikowała krótkie oświadczenie, z którego dowiadujemy się o najistotniejszych osiągnięciach korporacji w 2016 roku. Jak wynika z notki prasowej, firma ma powody do świętowania. Wiele tegorocznych projektów okazało się bowiem sukcesami komercyjnymi.

Ubisoft, cytując dane opublikowane przez NPD oraz GFK Data, pochwalił się, że ma obecnie największy procent rynku gier w USA (16%), Kanadzie (13%), Europie (14.9%) oraz Australii (14.9%). Za ich sukces w znacznej mierze odpowiada spore zainteresowanie The Division, które jest najlepiej sprzedającym się tytułem w portfolio wydawcy w 2016 roku. Nieźle radzi sobie również Rainbow Six Siege, a także Far Cry Primal.

Jak czytamy dalej, znaczny udział w ogólnych przychodach firmy miały też decyzje związane z zawartością popremierową dla gier. Ubisoft nie zarabiał bowiem wyłącznie po premierze największych hitów, ale także za sprawą rozlicznych rozszerzeń oraz dodatków. Dzięki temu liczba aktywnych graczy Rainbow Six: Siege wzrosła ostatnio o 40%. Przyczyniła się do tego premiera aktualizacji Skull Rain.

Patrząc do przodu, Ubisoft również jest optymistycznie nastawiony do swoich ewentualnych przychodów. Już niebawem na rynku zadebiutuje Just Dance 2017 (25 października), a następnie Watch_Dogs 2 (15 listopada). W przyszłym roku zobaczymy natomiast Ghost Recon: Wildlands, South Park: The Fractured But Whole oraz For Honor, w które niedawno mieliśmy okazję zagrać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:59, 23.09.2016
The Division cieszyło się sporym zainteresowaniem przed premierą i chyba nawet teraz nie jest źle jeśli idzie o serwery. Nawet jeśli gra finalnie nie spełniła wszystkich oczekiwań to jednak jako nowa marka poradziła sobie bardzo dobrze.
0 kudosmrPack   @   22:44, 23.09.2016
To tylko pokazuje, że dobrze przygotowana, wypromowana i wspierana po premierze nowa marka może okazać się sukcesem. W przypadku tej gry zaliczyli też parę wpadek z klientem gry i działaniem serwerów co mogło jednak wpłynąć na negatywne opinie o niej.
0 kudoskobbold   @   18:32, 25.09.2016
Kto by pomyślał, że wirusowa apokalipsa bez zombi tez się przyjmie.