Gracze krytykują Ark: Survival Evolved ze względu na płatne DLC

Gracze od dawna wspierający Ark: Survival Evolved, nie są zadowoleni z ostatnich poczynań deweloperów.

@ 06.09.2016, 10:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Gracze krytykują Ark: Survival Evolved ze względu na płatne DLC

Studio Wildcard ma nie lada problem. Gracze, którzy od dawna wspierali Ark: Survival Evolved - jego największe przedsięwzięcie - postanowili zaprotestować. W ich opinii deweloper nie powinien wydawać płatnych dodatków dla gry, która wciąż znajduje się we wczesnym dostępie.

Sprawa jest oczywiście mocno skomplikowana. Ark: Survival Evolved powstało bez wykorzystania zewnętrznego wydawcy, tudzież inwestora, co oznacza, że to gracze niejako opłacili deweloperów. Ci jednak w ostatnim czasie wydali płatne DLC, zatytułowane Scorched Earth. Chętni do tego, by w nie zagrać wyłożyć muszą $20, czyli mniej więcej 80 zł.

Cena nie jest jednak kością niezgody, jest nią fakt, iż Ark: Survival Evolved nie zostało jeszcze finalnie ukończone. Projekt nadal jest we wczesnym dostępie i to w wersji beta, a twórcy, zamiast zająć się dopieszczaniem podstawki, opracowują płatne dodatki.

W rezultacie na rozlicznych forach dyskusyjnych, a także na Steam pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy dotyczących projektu. Karta Steam pełna jest krytycznych recenzji, przez co ocena Ark: Survival Evolved mocno ucierpiała, przynajmniej jeśli chodzi o wpisy umieszczone w ostatnim czasie.

Jakby tego było mało, jeden z deweloperów postanowił przejść do kontrataku, nazywając jednego z krytykujących "skąpcem, który nie jest w stanie wydać $20 na grę". Mimo że post później zniknął (tutaj jest jego screen), a deweloper przeprosił, niesmak pozostaje.

Sytuacja nieciekawa. Będziemy ją oczywiście bacznie obserwować, a jeśli planowaliście powierzyć deweloperom Ark: Survival Evolved swoje pieniądze, może warto się chwilę wstrzymać i zobaczyć czy projektanci wyjdą ze sprzeczki z klasą czy nie.


Sprawdź także:
ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved

Premiera: 02 czerwca 2015
PC, PS4, XBOX ONE

Ark: Survival Evolution to gra akacji koncentrująca się na wieloosobowej walce o przetrwanie w świecie dinozaurów. Za grę odpowiada studio Wildcard, a sam tytuł został pr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosremik1976   @   13:15, 06.09.2016
Płać i płacz graczu. Sami uczą tego developerów więc walić głupotę i ich żale. Niech im jeszcze zapłacą za to, żeby mieć darmowe DLC.
0 kudosMicMus123456789   @   14:20, 06.09.2016
Dziwić się, że twórcy zrobili się bezczelni skoro ludzie sami im na to pozwolili :/ Ja przeglądają sklep steam nie raz nie dwa znalazłem grę z wczesnego dostępu, która mi się spodobała i w którą chętnie bym zagrał, ale ani razu nie pomyślałem by wydać na nie pieniądze, po premierze chętnie przed nie ma takiej opcji.

Ale fakt faktem takiego chamstwa to jeszcze chyba nie było do startu early access.
0 kudosremik1976   @   14:42, 06.09.2016
@Mic to nie jest bezczelność tylko zwykły biznes. Biznes dziś robi się głównie na naiwności ludzkiej.
0 kudosTheCerbis   @   15:41, 06.09.2016
To już jest żałosne, zwłaszcza ta wypowiedź dewelopera. W pysk takiemu strzelić by się chciało.