Oto gry, którymi inspirowali się twórcy serialu Stranger Things

Ekipa odpowiedzialna za serial Stranger Things wyjawiła, jakimi grami inspirowano się podczas jego produkcji. Uwaga na drobne spoilery!

@ 28.08.2016, 15:45
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
inne

Oto gry, którymi inspirowali się twórcy serialu Stranger Things

Jeśli nałogowo spędzacie czas oglądając seriale, a jakimś cudem pominęliście Stranger Things, powinniście czym prędzej nadrobić zaległości. Produkcja, której pierwszy sezon ukazał się na platformie Netflix okazała się solidnym dziełem, zbierającym wyśmienite oceny. Naszą recenzję, autorstwa Adama możecie przeczytać tutaj. Dziś natomiast mamy dla Was małą ciekawostkę, powiązaną z projektem oraz naszym ulubionym medium, jakim są gry wideo.

Motyw gier pojawia się już a samym starcie wątku fabularnego Stranger Things, kiedy młodociani bohaterowie bawią się podczas sesji rpg korzystając z legendarnego systemu Dungeons & Dragons. Jak się okazało, twórcy nie ograniczyli się jedynie do tego typu nawiązań, bowiem nawet sam klimat serialu był inspirowany kilkoma bardzo znanymi produkcjami.

Jak przyznają twórcy, w kreacji mrocznego, alternatywnego świata w serialu pomagała analiza horrorów autorstwa firmy Konami. Mowa oczywiście o serii Silent Hill, która ułatwiła twórcom wizualizację upiornego, skąpanego w ciemności, pełnego gęstej mgły lasu. 

Ekipa odpowiedzialna za serial odwołuje się również do The Last of Us. Gra Naughty Dog jest podana jako przykład świetnej narracji i umiejętnego obrazowania treści. Odnośnie tej drugiej kwestii wspomniano także o Dark Souls i jego surowym podejściu do ukazania świata.

Na kształt Starnger Things, według Matta Duffer'a - reżysera serialu, wpływ mogło mieć dużo więcej gier niż zostało wyżej wymienionych. Jest on graczem i przyznaje, że z obcowania z tym medium wyniósł sporo interesujących obserwacji.


Sprawdź także:
Silent Hill

Silent Hill

Premiera: 31 stycznia 1999

Silent Hill to pierwsza część cyklu gier typu survival horror, w której główną wytyczną gracza jest przetrwać, lecz nie jest to zadanie łatwe, bowiem akcja rozgrywa się w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:37, 29.08.2016
Z tym Silent Hillem nie trudno się zorientować. Rzeczywiście wygląda to dosyć podobnie. Serial wymiata Uśmiech
0 kudossebogothic   @   15:43, 29.08.2016
Akurat jak oglądałem serial to na myśl przychodziły mi Life is Strange oraz Beyond: Two Souls. Z tym pierwszym Stranger Things łączy klimat takiej małej, amerykańskiej mieściny gdzie wszyscy się znają. Jest również motyw zaginięcia. Natomiast Beyond: Two Souls posiada podobny wątek bohaterki z paranormalnymi zdolnościami. Nawet sceny w których bohaterka przechodzi testy są dość podobne.