The Elder Scrolls VI powstanie, ale nie wkrótce

Bethesda nie jest automatem do tworzenia gier, wszystko wymaga czasu.

@ 10.08.2016, 19:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

The Elder Scrolls VI powstanie, ale nie wkrótce

Bethesda w ostatnim czasie poszerza swoje horyzonty. Firma nie zajmuje się już przede wszystkim opracowywaniem kolejnych odsłon serii The Elder Scrolls, ale także innymi projektami, w tym przygotowanymi przez deweloperów zewnętrznych. Mimo to, najwięcej emocji wciąż wzbudzają kolejne odsłony wspomnianej sagi.

O jej przyszłości, a zatem o The Elder Scrolls VI, opowiadał ostatnio Pete Hines, wiceprezydent korporacji oraz osoba odpowiedzialna za jej marketing. Najpierw temat "szóstki" poruszył on na Twitterze, gdzie napisał, że "The Elder Scrolls VI jeszcze nie powstaje. Po prostu powiedzieliśmy, że wreszcie go przygotujemy", a następnie także podczas interesującego wywiadu dla portalu MMORPG.

"To studio [Bethesda Game Studios] nie jest automatem. Nie są automatem z dwoma przyciskami, w którym najpierw wciskamy Elder Scrolls, a potem wciskamy Fallout, a potem wciskamy Elder Scrolls, a potem wciskamy Fallout... To bardzo utalentowane studio, pełne kreatywnych ludzi. Zrobili cztery gry z rzędu, które otrzymały tytuł Gry Roku i mają prawo do tego, aby zdecydować czym chcą się teraz zająć i w jakim kierunku pójść".

Hines wyjaśnił, że nigdy nie wcina się w plany Todda Howarda. Wie on bowiem w jakim kierunku poprowadzić ekipę i ma ku temu odpowiednie powody.

"On ma swoje powody, a kiedy nadejdzie odpowiedni czas, te powody staną się jasne dla osób, które ich nie rozumiały, albo i nie. Ale ostatecznie Ci ludzie mają prawo do tego, aby nie robić gry Elder Scrolls po grze Elder Scrolls, dlatego przerzucili się na Fallout, i dlatego mają prawo do tego, by odpocząć i spróbować czegoś innego, albo zrobić coś inaczej".

"Wiem nad czym pracują przez następną dekadę i myślę, że wszystkim warto się ekscytować, z różnych powodów, a kiedy te gry zadebiutują, ludzie będą z tego zadowoleni".

Niestety nie wiemy nad czym konkretnie pracuje studio. Pozostaje mieć nadzieję, że każdy z wymienionych projektów będzie rzeczywiście wart naszej uwagi. Z wcześniejszych doniesień wynikało, że ekipa zajmuje się 3 dużymi tytułami, ale Hines lekko wycofał się ze swojej wcześniejszej wypowiedzi.

"Nie powinienem nigdy wspominać liczby, ponieważ pracujemy nad wieloma grami. Mógłbyś to zliczyć na wiele różnych sposobów. Mógłbyś powiedzieć, że to większe albo mniejsze. Przed nimi jeszcze długa droga. Myślę, że ważniejsze jest to, iż długo jeszcze nie będziecie na ich temat nic słyszeć. Nasze projekty zawsze się na siebie nakładają. Siedzimy teraz przy większej liczbie rzeczy niż wcześniej".

Czyli gier może być więcej, a może być mniej. Jakkolwiek by było, konkretów nie poznamy jeszcze przez dłuższy czas, a przynajmniej nie mamy co na to liczyć. Bethesda podchodzi do dewelopingu bardzo rozważnie, podobnie zresztą jak do robienia filmów na ich podstawie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   20:33, 10.08.2016
Tytuł GOTY dla Fallout 4 jest wciąż trochę kontrowersyjny i nadal mam do tej gry mieszane uczucia. Oby kolejny TES okazał się przynajmniej na poziomie grywalności oraz zabawy taki jak Skyrim i wciąż był grą RPG z tym co najlepsze w tym gatunku.