Niemiecka telewizja wycofuje się z transmisji turnieju CS GO po strzelaninie w Monachium

Sprawca podobno był zaciętym graczem Counter Strike: Source.

@ 29.07.2016, 12:57
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Niemiecka telewizja wycofuje się z transmisji turnieju CS GO po strzelaninie w Monachium

Jak donosi brytyjski ESPN, niemiecka stacja ProSieben MAXX postanowiła zrezygnować z transmisji w telewizji finałów rozgrywek ELeague, jednej z największych lig w Counter-Strike: Global Offensive. Powodem jest niedawna strzelanina w Monachium, w której 18-letni Irańczyk z niemieckim obywatelstwem zabił 10 osób.

"Dzisiejsze zawody w ELeague zostały odwołane [jeżeli chodzi o transmisję w Niemczech - dop. red.] i nie będą transmitowane w telewizji. Sądzę, że to przykre, bo transmisja mogłaby pokazać osobom nieoglądającym na co dzień e-sportu, jak fantastyczne są to zmagania" - czytamy w oświadczeniu firmy Freaks 4U, zajmującej się organizacją transmisji na terenie Niemiec.

Bawarskie władze donoszą, że 18-letni morderca był zaciętym graczem Counter-Strike: Source. Jak określił to szef tamtejszego wydziału zabójstw, Robert Heimberger - "to gra, w którą gra każdy znany zabójca-furiat". Pozostawiamy tę wypowiedź bez komentarza.

Jeżeli chodzi o samo ELeague, to turniej rozgrywany jest na LAN-ie w Stanach Zjednoczonych. Dziś o 23.00 (czasu polskiego) rozpocznie się półfinał pomiędzy drużynami fnatic i Natus Vincere. W przypadku gdy macie problemy ze snem, to o 4.00 nad ranem możecie w drugim półfinale dopingować naszych rodaków z Virtus.pro, którzy podejmą zespół mousesports (w którym gra 3 Niemców).


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDante41k   @   13:36, 29.07.2016
Cytat: Dirian

18-letni Irańczyk z niemieckim obywatelstwem zabił 10 osób.


To jest jakiś odgórny nakaz żeby tak wszędzie pisać? Jak ktoś napisze, że to był irański terrorysta dżihadysta mordujący niemców nazistów to przyjdzie Merkel i będzie gryźć?Obrazek


3 kudosDirian   @   13:46, 29.07.2016
Cytat: Dante41k
To jest jakiś odgórny nakaz żeby tak wszędzie pisać?

A co ci tutaj nie pasuje? Był Irańczykiem? Był. Miał niemieckie obywatelstwo? Miał. Nie rozumiem więc w czym problem.
0 kudosTheCerbis   @   14:08, 29.07.2016
Też nie bardzo rozumiem...
0 kudosIgI123   @   14:33, 29.07.2016
Lepiej ,,Irańczyk z niemieckim obywatelstwem" niż ,,Niemiec irańskiego pochodzenia".
Cytat: News
Bawarskie władze donoszą, że 18-letni morderca był zaciętym graczem Counter-Strike: Source. Jak określił to szef tamtejszego wydziału zabójstw, Robert Heimberger - "to gra, w którą gra każdy znany zabójca-furiat".
Uff, dobrze że nie grałem nigdy w Source'a, tylko trochę w 1.6 i GO.
0 kudosremik1976   @   15:40, 29.07.2016
Usuńcie poprzedniego posta. Sam się zacytował i dodał w jakiś magiczny sposób.

To co wyrabiają Niemcy ostatnio z tymi wszystkimi tragicznymi zdarzeniami wynika z chorej poprawności politycznej Niemców.
Wszyscy już chyba wiedzą co było powodem tego ataku i na pewno nie spowodowała tego gra. Niemcy nie potrafią się przyznać do tego, albo raczej nie chcą się przyznać, że ten chłopak był dręczony na tle rasowym i rozwalili go tym psychicznie. Czara się przelała i bum doszło do tragedii. Taka jest prawda, ale Niemcy tego nie powiedzą, bo niewolno nawet pod groźba kary finansowej. Tak, tak pisanie czy mówienie źle o innych nacjach jest tam karane. Tak jest teraz w Niemczech, bo trzeba światu pokazać, że Niemcy są krajem wybitnie tolerancyjnym w stosunku do obcokrajowców i są przeciwieństwem nazistów (czyt. Niemców) więc walą ze skrajności w skrajność. Dlatego swoją winę zwalili prymitywnie na grę.
0 kudosLucas-AT   @   15:45, 29.07.2016
Rozumiem, że wszystkie filmy sensacyjne też zostaną wycofane z emisji?
0 kudosJackieR3   @   18:25, 29.07.2016
A mnie to zwisa i powiewa czy to ktoś transmituje.
Dodaj Odpowiedź