Pożegnanie Białego Wilka - przygody Geralta zwieńczy mod do Wiedźmina 2!

Ciekawa modyfikacja, która ma zwieńczyć wiedźmińską trylogię.

@ 27.07.2016, 17:51
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Pożegnanie Białego Wilka - przygody Geralta zwieńczy mod do Wiedźmina 2!

Choć to dodatek Krew i Wino stanowi nieformalne pożegnanie się z Geraltem, przynajmniej na jakiś czas, to twórcy modyfikacji Pożegnanie Białego Wilka postanowili pójść w tej kwestii nieco dalej, niż samo studio CD Projekt RED.

Co ciekawe, modyfikacja powstaje na bazie Wiedźmina 2, ponieważ w przypadku "trójki " twórcy nie udostępnili odpowiednich narzędzi. 

Powrót Białego Wilka ma zakończyć historię Geralta z Rivii, opowiadając o ślubie wiedźmina z Yennefer, który poprzedzi "największy wieczór kawalerski jaki widziały Królestwa Północy". Poznamy także wątki miłosne związane z kilkoma innymi postaciami. Twórcy już teraz wspominają, że w ich modyfikacji zabraknie wyborów moralnych i wynikających z nich konsekwencji - podążymy za scenariuszem wyznaczonym odgórnie.

"Pożegnanie Białego Wilka” to przygoda, która jest epilogiem historii przedstawionej w serii Wiedźmin. Tworzona jest na silniku drugiej części, opowiada o weselu Geralta z Rivii i Yennefer z Vengerbergu, przeznaczonych sobie ludzi , którzy wreszcie odnaleźli spokój.

Podczas trzech dni, które przedstawi nasza przygoda, zobaczycie powroty ich najbliższych przyjaciół, zaskakujących gości, ciekawe opowieści oraz… niejedną historię miłosną. Pisanie scenariusza rozpoczęło się w lipcu 2015 roku, a faktyczne prace ruszyły w styczniu. Mamy nadzieję, że uda nam się ukończyć projekt jeszcze w 2016 roku" - czytamy w wątku na oficjalnym forum serii Wiedźmin.

Modyfikacja będzie darmowa i jak dobrze pójdzie, zagramy w nią jeszcze w tym roku.


Sprawdź także:
Wiedźmin

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   08:30, 28.07.2016
Cytat: shuwar
Moją wybranką była Triss,

A Sapkowski jak to wymyślił ? Był ten wątek zakończony ?
1 kudosUxon   @   08:57, 28.07.2016
Cytat: JackieR3
A Sapkowski jak to wymyślił ? Był ten wątek zakończony ?
Wymyślił to tak, jak jest napisane w artykule i jak chcą to pociągnąć twórcy moda. Geralt i Yennefer byli sobie przeznaczeni. Każde inne rozwiązanie byłoby zaprzeczeniem kanonu książkowego lub jak to mawiają bardziej ortodoksyjni fani - profanacją. W ogóle nawet nie powinno być w grze jakiegokolwiek wyboru w tej kwestii.
0 kudosJackieR3   @   09:02, 28.07.2016
No i dobrze.Tego się trza trzymać. Szczęśliwy
0 kudossebogothic   @   09:55, 28.07.2016
Wiedźmin to, Wiedźmin tamto... A może jakiś news o modyfikacji do Gothica? Powstają chociażby Dzieje Khorinis: https://soulfire.worldofgothic.com/

Jest to modyfikacja będąca swoistym prequelem Gothica, opowiadająca o okresie jeszcze przed powstaniem Magicznej Bariery. Oprócz początkowej wyspy Vaduz, z której wywodzi się nasz bohater będzie można ujrzeć Khorinis i Górniczą Dolinę. Chyba najważniejszą informacją jest to, że w Dziejach Khorinis wezmą udział aktorzy, którzy dubbingowali w Gothicach: Adam Bauman, Andrzej Tomecki, Tomasz Marzecki, Janusz Wituch. Sam mod zapowiada się niezwykle profesjonalnie, niczym pełnoprawna gra.
Pod koniec września mają pojawić się nowe materiały ze świata gry oraz nagrań dubbingu.
0 kudosshuwar   @   10:21, 28.07.2016
Chodzi mi po głowie, że Sapkowski napisał też krótkie opowiadanie na temat ślubu... ale szczegółów nie pamiętam.
0 kudosJackieR3   @   10:32, 28.07.2016
Cytat: sebogothic
Oprócz początkowej wyspy Vaduz, z której wywodzi się nasz bohater

Może się wreszcie dowiemy jak ma na imię. Uśmiech Seba ,dostaniesz zawału jak się okaże że Geralt. Zadziorny
0 kudosUxon   @   10:40, 28.07.2016
@sebogothic Dziwi Cię to, że w temacie o wiedźminie pisze się tylko o wiedźminie? ;)
@shuwar Sapkowski napisał opowiadanie "Coś się kończy, coś się zaczyna", opisując w nim wesele Geralta i Yennefer. Nie jest ono jednak kanoniczne, bardziej żartobliwe i niezwiązane z sagą pod względem fabuły.
0 kudosJackieR3   @   10:46, 28.07.2016
Mnie dziwi że nic o pokemonach nie ma. Zdziwiony Może powstaje jakiś mod o tym jak Biały Wilk wynajduje eliksir po którym zmienia się w Białego Pokemona. Szczęśliwy
0 kudossebogothic   @   11:22, 28.07.2016
@JackieR3 - Bohaterem nie będzie Bezi. Dziwne by to było skoro akcja Dziejów Khorinis ma miejsce przed utworzeniem Magicznej Bariery, czyli jakiej 11 lat przed akcją "jedynki". Jeśli założymy, że w G1 Bezimienny ma 25 lat to w Dziejach Khorinis musiałby mieć ich 14. Zadziorny

@Uxon - Czyli uważasz, że MiastoGier to temat tylko o Wiedźminie? Ciekawe, ciekawe... Trochę dziwne, że pisze się o każdej modyfikacji do W3, nawet takiej, która zmienia jedynie kamerę, a pomija się moda mogącego być pełnoprawną grą z aktorskim dubbingiem.
0 kudosJackieR3   @   11:30, 28.07.2016
No te 25 lat to tylko założenie.Wg. mnie wygląda wizualnie na więcej. Ale to w końcu nie krawaciarz i ciężka praca mogła sprawić że starzej wygląda. Uśmiech Zobaczymy.
A tak a propos to Uxon ma trochę racji.To temat o Wiedźminie i sobie teraz offtopimy.A że Hunti jest online to zaraz po kulach dostaniemy. Zdziwiony
0 kudosIgI123   @   12:21, 28.07.2016
Sebo, wiem że może Cię mierzić niegasnący hajp na Wiedźmina - tak jak mnie w przypadku GTA V - ale każdy chyba robi newsy o czym chce. Zostań współpracownikiem czy redaktorem, to zalejsz nas informacjami o modach o Gothika. I w sumie nie miałbym nic przeciwko, dobrych modów do Gothika nigdy za wiele.
Cytat: Uxon
Każde inne rozwiązanie byłoby zaprzeczeniem kanonu książkowego lub jak to mawiają bardziej ortodoksyjni fani - profanacją.
Cóż, Sapek sam powiedział że z gier żadna kontynuacja jego dzieł i nie można tego brać za kanon. W grze to my wcielamy się w Geralta i my decydujemy co jest stosowne a co nie. Zwłaszcza że w czasie jednego questa można się od Yennefer ,,odprzeznaczyć" i spokojnie wybrać Triss, jeśli ktoś nie lubi jej charakteru. Albo żadną, jeśli ktoś uważa że nie widzi Geralta na emeryturze u boku wybranki serca, tylko do końca świata powinien łazić po jaskiniach i polować na trupojady.
0 kudosJackieR3   @   12:54, 28.07.2016
Cytat: IgI123
Albo żadną

Jeszcze może wybrać Jaskra co będzie poprawne politycznie . Szczęśliwy
0 kudosUxon   @   13:34, 28.07.2016
Cytat: sebogothic
Czyli uważasz, że MiastoGier to temat tylko o Wiedźminie?
Oczywiście, że tak nie uważam, ale to akurat jest temat o wiedźminie i w nim właśnie piszemy. Poza tym Wiedźmin jest teraz na czasie, jest grą świeżą, do tego jest bez wątpienia najlepszą polską w historii, więc nie ma się co dziwić, że się o nim mówi. Jakby tak na głównej stronie wspominać o modyfikacjach do każdego starocia, to by miejsca zabrakło. Nie tylko Gothic ma swoich fanów i nie tylko do niego powstają mody. Jak Wiedźmin się zestarzeje, to też nie będzie się o nim mówić wszystkiego, co tylko miłośnicy przy nim dłubią.
Cytat: IgI123
z gier żadna kontynuacja jego dzieł i nie można tego brać za kanon
No tak, mimo wszystko jednak tylko Yennefer była jego prawdziwą i jedyną miłością. My możemy jej nie znosić, on ją kochał. Albo jesteśmy Geraltem, albo postępujemy wbrew niemu. Albo wcielamy się w niego (rpg - odgrywanie roli), albo jedynie nim gramy. Poza tym, gonić za swoją ukochaną przez dwie gry po to, by później kopnąć ją w rzyć? Bez sensu Uśmiech
0 kudosDirian   @   13:35, 28.07.2016
Cytat: sebogothic
@Uxon - Czyli uważasz, że MiastoGier to temat tylko o Wiedźminie? Ciekawe, ciekawe... Trochę dziwne, że pisze się o każdej modyfikacji do W3, nawet takiej, która zmienia jedynie kamerę, a pomija się moda mogącego być pełnoprawną grą z aktorskim dubbingiem.

Wiedźmin to polska gra, która do tego odniosła ogromny sukces na świecie - jako że jesteśmy polską stroną, to raczej nic w tym dziwnego, że sporo o niej piszemy, nawet o drobnych modach. Takie newsy po prostu ciekawią ludzi i się dobrze klikają ;)

Co do Gothica - z tego co widzę, to ciężko znaleźć jakieś informacje na temat tego moda co podlinkowałeś poza fanowskimi stronami. Nasza redakcja nie jest aż tak wielka żebyśmy prócz pisania newsów z dotychczasowych źródeł mogli pozwolić sobie na całodniowe przeszukiwanie fanowskich for w poszukiwaniu tego typu info - jeżeli nie wypłynie ono w świat, to ciężko do niego dotrzeć.
0 kudossebogothic   @   14:23, 28.07.2016
Cytat: IgI123
Sebo, wiem że może Cię mierzić niegasnący hajp na Wiedźmina - tak jak mnie w przypadku GTA V - ale każdy chyba robi newsy o czym chce.

Może nie tyle mierzi co po prostu uważam za dużą przesadę robienie newsów o jakichś modach do W3, które zmieniają jedynie kamerę na FPP. W3 raczej nie zawojuje sceny modderskiej i to już chyba kres możliwości ModKita do W3.

Cytat: Uxon
Oczywiście, że tak nie uważam, ale to akurat jest temat o wiedźminie i w nim właśnie piszemy.

Nie chodziło mi o komentarze, bo to oczywiste, że będą dotyczyć Wiedźmina, ale o same newsy.

Cytat: Dirian
Co do Gothica - z tego co widzę, to ciężko znaleźć jakieś informacje na temat tego moda co podlinkowałeś poza fanowskimi stronami. Nasza redakcja nie jest aż tak wielka żebyśmy prócz pisania newsów z dotychczasowych źródeł mogli pozwolić sobie na całodniowe przeszukiwanie fanowskich for w poszukiwaniu tego typu info - jeżeli nie wypłynie ono w świat, to ciężko do niego dotrzeć.

Warto też napisać coś całkiem innego niż tylko przekopiowywać newsy z zachodnich serwisów. Dumny Właśnie dlatego podrzuciłem tutaj info o Dziejach Khorinis, by ktoś z redakcji się zainteresował i miał temat na uwadze. Pod koniec września mamy dostać materiały a także film z nagrań dubbingu. Nieczęsto chyba zdarza się by aktorzy użyczali głosów w modyfikacji? A coś tam mi się obiło o uszy, że do gry AAA głosów użyczyć mają jacyś youtuberzy, hehe. Szczęśliwy Strona, którą podałem nie jest fanowską, a oficjalną strona moda. Uśmiech
Moda można wesprzeć finansowo, chciałem zrobić to już teraz, ale jeden z twórców poradził mi bym poczekał do końca września na materiały.
Dodaj Odpowiedź